۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:26

ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین از ۲۹۰۰ BTC عبور کرد

02:00۰

علیرغم اینکه بیت کوین (BTC) در بیشتر روزهای ماه سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور-مهر) ناپایدار بوده است ، تحولاتی که در ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین به وقوع می پیوندد ، قابل توجه است.

پروتکل لایه دوم پرداختی بیت کوین، یعنی شبکه لایتنینگ، بر روی شبکه بلاک چین بیت کوین طراحی شده است. بر اساس داده های گلس نود ، ظرفیت شبکه بیت کوین لایتنینگ به طور قابل توجهی رشد کرده است و در حال حاضر از ۲۹۰۰ BTC فراتر است.

به ویژه امسال ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین بسیار قدرتمند بوده است. از ابتدای سال ۲۰۲۱(دی ماه ۱۳۹۹) ، ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین ۱۶۰ درصد افزایش یافته است ، در حالی که تعداد گره های فعال و تعداد کانال ها نیز تقریبا ۱۰۰ درصد رشد کرده است.

در لحظه نگارش این خبر، تعداد گره های فعال در ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین ۱۵,۶۹۷ است در حالی که تعداد کانال های فعال آن از ۷۳,۰۰۰ عبور کرده است. از سوی دیگر ، برخی از شرکت های بزرگ از جمله توییتر مشتاقانه به دنبال منفعت از این تحولات هستند.

توییتر می تواند استفاده از ظرفیت شبکه لایتنینگ را تقویت کند 

هفته گذشته ، کمپانی توییتر ویژگی پرداخت انعام از طریق بیت کوین راه اندازی کرد. بدین ترتیب، یکی از بزرگترین اخبار پذیرش BTC توسط یک غول فناوری به وقوع پیوست.
توییتر با استفاده از شبکه لایتنینگ بیت کوین پرداخت ها وپاداش BTC را تسهیل می کند.

از این پس کاربران توییتر می‌توانند از طریق شبکه‌ی لایتنینگ و با استفاده از اپلیکیشن Strike یا ارسال مستقیم بیت کوین به حساب کاربری خود، به سایر کاربران در توییتر، بیت کوین پاداش دهند.

افراد در بازارهای معتبر باید برای ایجاد یک حساب Strike اقدام کنند و نام کاربری Strike خود را اضافه کنند تا پاداش بیت کوین را از طریق شبکه لایتنینگ دریافت کنند. با افزایش پذیرش بیت کوین ، شبکه لایتنینگ بیت کوین نقش مهمی در تدریج و گسترش پذیرش بیت کوین ایفا می کند.

 

 

منبع
coingape
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=5416

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.