۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 16:38

استخراج کنندگان بیت کوین در جستجوی انرژی پاک، به انرژی هسته ای رسیدند

03:36۰

در میان انتقادات مداوم پیرامون رد پای کربن سنگین بیت کوین، شرکت های ماینینگ، اکنون به منبع جدیدی از انرژی روی آورده اند: انرژی هسته ای.

در ماه جولای(تیر)، شرکت استخراج بیت کوین Compass Mining پس از همکاری با Oklo، از انرژی هسته ای استقبال کرد. اوکلو به منظور دور زدن موانع عظیم یک رآکتور هسته ای یا به اصطلاح ریز رآکتور می سازد.

یک شرکت انرژی آمریکایی موسوم به Talen Energy، همچنین از مشارکت مشابهی با TeraWulf Inc، ماینر بیت کوین مستقر در ایالات متحده خبر داد. تالن در حال ساخت یک تأسیسات استخراج به اندازه چهار زمین فوتبال آمریکایی در پنسیلوانیا، برای حمایت از این پروژه است. الکس هرناندز(Alex Hernandez)، رئیس تالن، گفت که این سایت ماینینگ، Nautilus Cryptomine نامیده می شود که سکه های بدون کربن با وضعیت قانونی مناسب ایجاد می کند که در ایالات متحده در مکانی امن استخراج می شود.

بنابراین، به جای استفاده از سوخت های فسیلی مضر برای تولید برق مورد نیاز برای استخراج بیت کوین، شکافت هسته ای می تواند نتایج مشابهی را بدون انتشار کربن ارائه دهد.

طبق گفته ها، الکس هرناندز، گفت:

ما تقاضا را در مجاورت نیروگاه هسته ای موجود ایجاد می کنیم و پیشنهاد می کند که استخراج بیت کوین علاوه بر خدمات شبکه های انرژی، منبع درآمد جدیدی را نیز به تأمین کننده انرژی، ارائه دهد.

بسیاری به خوبی درک کرده اند که رمزارز پرچمدار، نیاز فوری به انرژی پاک و قابل اطمینان دارد که کربن سنگین را منتشر نمی کند.

با توجه به این واقعیت که ماشین های استخراج بیت کوین معمولاً ماشین های تک منظوره با ماندگاری کوتاه هستند، استخراج نیز زباله های الکترونیکی زیادی تولید می کند.

بر اساس مطالعه ای که اخیراً توسط الکس دی وریس(Alex de Vries)، بنیانگذار وب سایت Digiconomist انجام شده است که پیامدهای ناخواسته روندهای دیجیتال را ردیابی می کند، بیت کوین به اندازه هلند، به صورت سالانه زباله الکترونیکی تولید می کند.

منبع
Decrypt.co
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=5452

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.