۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:13

یکی دیگر از استخرهای بزرگ استخراج اتریوم تعطیل شد

01:29۰

پیش از این در خبرها گفتیم که دومین استخر بزرگ استخراج اتریوم در جهان یعنی SparkPool که در چین مستقر است، از توقف فعالیت خود خبر داده است، حال چهارمین گروه ماینینگ اتر در این کشور نیز به این جریان پیوسته است.

روز گذشته، استخر استخراج BeePool اعلام کرد که روز ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر ماه) درست قبل از نیمه شب، تعطیل خواهد شد و در حال حاضر هیچ کاربر جدیدی را ثبت نام نمی کند. BeePool گفته است که این اقدام در پاسخ به آخرین سیاست های نظارتی اعلام شده در این کشور صورت گرفته است.

نکته مهم این است که بر اساس داده های Etherscan، این دو استخر استخراج بیش از یک چهارم از کل اترهای استخراج شده را به خود اختصاص می دهند.

این اقدامات در حالی صورت می گیرند که مقامات چینی هفته گذشته دوباره به صنعت ارزهای رمزنگاری شده حمله کرده و بانک خلق چین (PBoC) اخطاریه ای منتشر کرد مبنی بر اینکه هرگونه فعالیت مشتمل بر دارایی های رمزنگاری ، از جمله استخراج و معاملات آن، خلاف قانون می باشد.

در طی همین چند روز گذشته، علی بابا که تحت عنوان آمازون چین هم شناخته می شود، اعلام کرده است که فروش تجهیزات استخراج ارزهای رمزنگاری را متوقف می کند؛ از طرف دیگر نیز، پلتفرم های تحلیل داده CoinGecko و CoinMarketCap نیز در این کشور مسدود شده اند.

در پی این تحولات، قیمت ETH در ۲۴ ساعت گذشته به شدت کاهش یافته و اکنون زیر ۲۹۰۰ دلار ایستاده است. بیت کوین نیز در روز گذشته ۴.۳ درصد سقوط کرده است.

 

منبع
Decrypt
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=5615

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.