۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:45

تحلیل تزوس (XTZ) ۱۴۰۰/۰۷/۱۲

03:00۰

تزوس (XTZ) از ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) سه سقف قیمتی بالاتر را به ثبت رساند ، در حالی که شاخص (RSI) به دو کف پایین تر رسید. این وجه تمایز بین قیمت و شاخص RSI حاکی از آن است که افزایش اخیر قیمت بر پایه ضعیفی بنا شده است و به احتمال زیاد شاهد اصلاح قیمت خواهیم بود.

علاوه بر این ، شاخص (MRI) یک پیکان زرد روبه پایین صادر کرده است که نشان دهنده یک سیگنال فروش قرمز به شکل یک است و اصلاح قیمت را در یک الی چهار کندل پیش بینی می کند.

حمایت فوری در ۷.۲۴ دلار ، سطح مناسبی است که می تواند در مقابل فشار فروش ورودی بایستد و اصلاح قیمت را به ۱۷ درصد محدود کند.

با این حال ، گاوها فرصتی را در حدود قیمت ۷.۲۴ دلاری خواهد داشت که می توانند از آنجا روند صعودی را از سر بگیرند. در صورت عدم موفقیت گاوها، بازار به نفع فروشندگان خواهد بود و روند نزولی تا سطح ۶.۴۹ دلاری ادامه می یابد.

طی این روند نزولی ، قیمت تزوس ۲۵ درصد اصلاح می شود و شاخص RSI حداقل از ناحیه خرید اشباع به نواحیه خنثی و یا فروش اشباع عقب نشینی می کند ، جایی که خریداران می توانند با تخفیف از این دارایی دیجیتال خریداری کنند و روند صعودی را  مجددا آغاز کنند.

XTZPERP 2021 10 04 08 36 23 637689135947176894 300x171 - تحلیل تکنیکال تزوس (XTZ)؛ دوشنبه 12 مهر
نمودار ۱۲ ساعته جفت ارز XTZ/USD

 

از سوی دیگر ، اگر فشار خرید افزایش یابد و RSI را به ۷۵ برساند ، واگرایی نزولی از بین خواهد رفت. با این حال ، چنین حرکتی منجر به صدور سیگنال فروش از سوی شاخص MRI می شود که خریداران باید بر آن غلبه کنند.

اگر سفارشات خرید به اندازه کافی افزایش یابد ، احتمال روند نزولی در قیمت تزوس در کوتاه مدت کاهش می یابد و قیمت به بالاتر از سطح  ۹.۱۷ دلاری میرسد و روند نزولی باطل خواهد شد.

در این صورت ، قیمت XTZ به ۱۲.۳۹ دلار جهش می یابد.

 

منبع
fxstreet
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=5997

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.