۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 22:46

ادوارد اسنودن می گوید ممنوعیت چین بیت کوین را قوی تر کرده است

02:009۰

ادوارد اسنودن (Edward Snowden)، افشاگر آمریکایی، در توئیت اخیر خود در مورد انعطاف پذیری بیت کوین اظهار نظر کرده است.

گاهی اوقات به این موضوع فکر می کنم و متعجب می شوم که چند نفر آن زمان بیت کوین خریدند.از آن زمان، علیرغم کمپین جهانی هماهنگ دولت ها برای تضعیف درک عمومی و حمایت از ارزهای رمزنگاری شده، ۱۰ برابر افزایش یافته است.چین حتی آن را ممنوع کرد، اما فقط باعث تقویت بیت کوین شده است.

پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی که اسناد بسیار محرمانه ای را در مورد برنامه های نظارت گسترده دولت افشا کرد، معتقد است که شدیدترین ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده چین تا به امروز تنها باعث تقویت بیت کوین شده است.

هش ریت بیت کوین تقریبا در اوایل امسال تمام عملیات استخراج ارزهای رمزنگاری شده را از دولت چین پس گرفت. قیمت بزرگترین ارز رمزنگاری شده نیز در ۳ اکتبر (۱۱ مهر) از مرز ۴۹,۰۰۰ دلار فراتر رفت.

اسنودن، که در ماه اکتبر (مهر ۱۳۹۹) سال گذشته حق اقامت دائم در روسیه را دریافت کرد، در توئیتی در مورد خرید بیت کوین در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) پس از سقوط بیش از ۵۰ درصدی ارز رمزنگاری شده در پنجشنبه سیاه  منتشر کرد.

این افشاگر ۳۸ ساله خاطرنشان می کند که ارزهای رمزنگاری شده با وجود کمپین هماهنگ جهانی برای تضعیف رشد این صنعت، از آن زمان تا به حال ده برابر افزایش یافته است.

تا به پایان نرسیده، تمام نمی شود

با توجه به سابقه درخشان بیت کوین در بازگشت از ریزش ها، ممکن است به نظر برسد که دولت ها در حال حاضر پرچمی سفید به اهتزاز در آورده اند.

با این حال، اسنودن معتقد است که رمزنگاری هنوز از جنگل خارج نشده است.

وی در پاسخ به یک کاربر توئیتری که ادعا می کند دولت ها قوانین را به تأخیر می اندازند، می گوید که این کار تا به پایان نرسیده، تمام نمی شود ، به این معنی که دولت ها می توانند بیت کوین را به همان روشی که طلا را ممنوع کرده اند، ممنوع کنند.

در سال ۱۹۳۳ (۱۳۱۲)، رئیس جمهور، فرانکلین دلانو روزولت، مالکیت طلا را غیرقانونی اعلام کرد. این ممنوعیت لغو نشد تا اینکه رئیس جمهور جرالد فورد یک مدافع طلا را در تلویزیون دید که او را متقاعد کرد که به محدودیت های غیر ضروری در سال ۱۹۷۱ (۱۳۵۰) پایان دهد.

ری دالیو ، مدیر افسانه ای صندوق های سرمایه گذاری، اخیرا گفته است که احتمال زیادی وجود دارد که دولت بیت کوین را غیرقانونی کند، درست مانند زمانی که طلا غیرقانونی بود.

منبع
u.today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6021

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.