۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:44

بانک Bank of America: صنعت کریپتو بزرگتر از آن است که نادیده گرفته شود

05:29۰

بنک آو امریکا(Bank of America) گزارش خود را با عنوان Digital Assets Primer: Only the first inning ، به رهبری آلکش شاه ، رئیس بخش رمزارز جهانی و استراتژی دارایی های دیجیتال ، منتشر کرده است و تجزیه و تحلیل عمیقی از وضعیت فعلی صنعت بلاک چین از رمزارزها گرفته تا DeFi و NFT ها ارائه می دهد.

این گزارش می گوید که صنایع رمزارزها و خدمات مالی غیر متمرکز تا حدی رشد کرده است که بسیار بزرگ است و نمی توان آنها را نادیده گرفت.

محققان BofA خاطرنشان می کنند که نزدیک به ۲۲۱ میلیون کاربر با رشد مداومی رمزارز مبادله کرده یا از خدمات DeFi استفاده کرده اند. به طور مشابه ، افزایش مشارکت سرمایه گذاران نهادی نشان می دهد که رمزارزها بیش از یک پدیده گذرا هستند که توسط سرمایه گذاران خرد هدایت می شوند.

Bank of America در مورد فضای کریپتو به جز بیت کوین هم صعودی است

Bank of America تأکید می کند که در نیمه اول سال ۲۰۲۱ اکوسیستم DeFi نزدیک به ۱۷ میلیارد دلار از سرمایه گذاران نهادی دریافت کرده است ، این در مقایسه با ۵.۵ میلیارد دلار است که در سال ۲۰۲۰ ثبت شده است. به طور مشابه ، ادغام و خرید در فضای کریپتو از ۹۴۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ تا ۴.۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

در یک بیانیه مطبوعاتی رسمی ، آلکش شاه موضع آگنوستیک داشت و اظهار داشت که رمزارز فقط بیت کوین نیست.

“بیت کوین مهم است ، اما اکوسیستم دارایی های دیجیتال بسیار بیشتر از اینها است. هدف ما از این تحقیق بررسی پیامدهای صنایع مختلف از جمله امور مالی ، فناوری ، زنجیره تامین ، رسانه های اجتماعی و بازی است. “

این تیم همچنین ادعا می کند که نحوه تعامل ما با جهان می تواند با ظهور فناوری های بلاک چین به طور اساسی تغییر کند.

“در آینده نزدیک ، ممکن است از فناوری بلاک چین برای باز کردن قفل تلفن خود استفاده کنید. خرید سهام ، خانه یا بخشی از فراری ؛ دریافت سود سهام ؛ قرض ، وام یا پس انداز پول ؛ یا حتی هزینه بنزین یا پیتزا را بپردازید “

Bank of America همچنین تأکید کرد که رشد NFT برای همه شگفت آور بود. محققان بر نگرانی خود تاکید کردند که ارزش گذاری بزرگ برخی از قطعات NFT مانند آثار هنری تجزیه شده یا NFTهایی از بازی کریپتویی Loot می تواند حبابی باشد که بسیاری از سرمایه گذاران را که از خطرات آنها آگاه نیستند ، تحت تأثیر قرار دهد.

زمانهای مختلف ، موضع گیریهای مختلف

این موضع گیری با گزارشات قبلی که در آن Bank of America بیت کوین را ناپایدار ، غیرعملی و با کاربردی کم به عنوان ذخیره کننده ارزش، توصیف می کرد ، بسیار متضاد است.

در مارس ۲۰۲۱(اسفند۱۳۹۹) ، Bank of America گزارشی منتشر کرد که اطمینان می داد افزایش بیت کوین به ۶۰،۰۰۰ دلار اساساً ناشی از سرمایه گذاری برای افزایش قیمت و فروش در آینده است و نه مزایای ذاتی رمزارز:

به طور کلی ، ما متوجه می شویم که بیت کوین به عنوان یک پوشش در برابر تورم چندان قانع کننده نبوده است زیرا کالاها و حتی سهام همبستگی بهتری با تورم فراهم می کنند. به این ترتیب ، ما فکر می کنیم استدلال اصلی سبد سهام برای نگهداری بیت کوین تنوع بخشیدن به پورتفو ، کاهش نوسانات یا محافظت در برابر تورم نیست ، بلکه افزایش قیمت است ، عاملی که منحصراً به پیشی گرفتن تقاضای بیت کوین از عرضه در طول زمان بستگی دارد.

اما پس از آن جهش ، Bank of America پا به پای بانک های دیگر حرکت کرد و گروه تحقیقاتی را که منحصراً به پوشش حوزه رمزارزها و صنعت بلاک چین اختصاص داده بود ، تأسیس کرد و به تدریج رفتار خود را با این مشاغل نوظهور تغییر داد.

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6075

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.