۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 22:03

فدرال رزرو برای پرداخت هایی که ریپل با آنها مطابقت دارد، قالب ISO 20022 را تصویب می کند

01:47۰

طبق بیانیه مطبوعاتی که در روز دوشنبه منتشر شد، فدرال رزرو ایالات متحده خبر داد که همه بانک های فدرال قصد دارند سیستم ISO 20022 را برای Fedwire Funds Service (FFS) پیاده سازی کنند.

جالب اینجاست که پرداخت های مبتنی بر بلاک چین ریپل از قبل با ISO 20022 مطابقت دارند.

پرداخت های حال حاضر مبتنی بر فدرال رزرو برای اجرای استاندارد جدید
این قالب جدید پیام رسانی امکان افزایش پرداخت های بی درنگ را در داخل و خارج از کشور فراهم می کند. علاوه بر این، بانک ها و سایر موسسات را قادر می سازد تا اقداماتی را علیه پولشویی انجام دهند.

همچنین، فدرال رزرو از عموم می خواهد تا در مورد برنامه خود برای فعال کردن FFS بر اساس استاندارد ISO 20022 اظهار نظر کنند. هیئت مدیره همچنین پیشنهاد می کند که بانک ها نباید سه مرحله را برای پذیرش قالب پیام رسانی جدید طی کنند، بلکه باید در یک روز آن را اجرا کنند.

FFS اکنون بر روی همان سیستم ریپل اجرا می شود
FFS تسویه حساب های فوری را که توسط بانک های فدرال رزرو اداره می شوند، فعال می کند. این سیستم به موسسات مالی و شرکت ها این امکان را می دهد تا معاملات سریع را به روشی مطمئن انجام دهند.

ISO 20022 توسط متخصصان سازمان بین المللی استاندارد، که یک سازمان غیر دولتی (NGO) است، ایجاد شده که با استانداردهای نشر در طیف وسیعی از حوزه ها سروکار دارد.

در ۱ اکتبر سال گذشته (۱۰ مهر ۹۹)، Asheesh Birla، معاون ارشد ریپل، در توییتر اعلام کرد که ریپل پیش از این با ISO 20022 مطابقت داشته است و بنابراین، برای سال ۲۰۳۰ آماده است. او معتقد است که استاندارد جدید همراه با RippleNet، صنعت پرداخت را ظرف ۱۰ سال آینده به طور کامل تغییر خواهد داد.

منبع
u.today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6102

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.