۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:17

Mirror، دسترسی به بستر بلاک چین بلاگ خود را را برای همه باز می کند

03:05۰

پلتفرم وبلاگ نویسی غیر متمرکز مبتنی بر اتریوم(Ethereum)، میرور(Mirror) پس از ماه ها مشارکت های مبتنی بر رأی، درهای خود را به روی عموم مردم باز کرده است.

Mirror در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) راه اندازی شد تا نویسندگان منتخب بتوانند در این پلتفرم وبلاگ نویسی غیر متمرکز منتشر کنند. مشارکت کنندگان می توانند با رای دادن در مسابقات هفتگی با استفاده از توکن بومی این پلتفرم، رایت(WRITE)،  دسترسی پیدا کنند و فقط ده خالق محتوا در هفته انتخاب می شوند.

Mirror، در اطلاعیه ای در ۶ اکتبر (۱۴ اکتبر) اعلام کرد که در حال حاضر این سیستم کنار گذاشته شده و برای هر کسی که آدرس و کیف پول Ethereum دارد، باز شده است. برخلاف اکثر پلتفرم های وبلاگ نویسی تجاری بزرگ که تبلیغات را به ترافیک تولید شده از محتوا می فروشند، ناشران Mirror محتوای خود را کنترل می کنند. زیرا به جای سرورهای شرکت، در بلاک چین غیر متمرکز ذخیره می شود.

این محتوا از نظر رمزنگاری ایمن است، بنابراین نمی توان آن را تغییر داد یا خراب کرد و اگر دیگر مایل به عضویت در آن نباشند، کاربران می توانند با همه داده های خود از پلتفرم خارج شوند. تیم Mirror  توضیح داد:

Mirror  از یک ابزار برای نویسندگان، به یک مجموعه خلاق کامل web3 برای جوامع و DAO تبدیل شده است.

هنگامی که یک کیف پول Ethereum متصل می شود، کاربران می توانند شروع به ایجاد محتوا و جاسازی بلوک های رسانه ای مانند فیلم ها، iFrames ، پست های رسانه های اجتماعی ، NFT ها ، حراج ها و صندوق های سرمایه گذاری جمعی کنند. وبلاگ ها همچنین می توانند از پلتفرم های دیگر مانند مدیوم (Medium)  یا ساب استیک (Substack) وارد شوند.

کاربران Mirror می توانند کار خود را با استفاده از این پلتفرم و ادغام آدرس های Ethereum به اشتراک گذاشته و تأمین مالی کنند.

وبلاگ ها را می توان به عنوان اصطلاحات پلتفرم نسخه های ورودی(Entry Editions) در نظر گرفت که راهی برای کاربران برای ایجاد NFT محتوا و درآمدزایی بالقوه از آن میباشد.

رهبران صنعت رمزنگاری، مانند ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin)، بنیانگذار اتریوم و تعدادی از DAO ها مانند Aave Grants DAO، امسال از این پلتفرم برای انتشار محتوا استفاده کردند. در ماه جولای(تیر)، یک مستند در مورد توسعه اتریوم با استفاده از Mirror برای جمع آوری ۱۰۳۶ اتریوم از یک سرمایه جمعی روی این پلتفرم استفاده کرد.

به تولیدکنندگان محتوا که از روش قبلی Mirror برای کمک به نویسندگان استفاده می کردن ، به نام WRITE Race ، مشوق های دیگری مانند شرط بندی ارائه می شود. توکن بومی WRITE این پروتکل، که از طریق سیستم رای گیری برای به دست آوردن قدرت انتشار در Mirror اعطا شده است، هنوز در وب سایت ها یا صرافی های اصلی ردیابی، فهرست نشده است.

این پروژه اظهار داشت که خدمات  Ethereum Name به اختصار ENS  را ادغام می کند و ویژگی های جدیدی مانند اشتراک، فیدها و رابط ویرایش بهبود یافته را معرفی می کند.

این پروتکل را نباید با پروتکل دیفای (DeFi) به نام مبرور فایننس(Mirror Finance) اشتباه گرفت که از اختصار  MIR  استفاده می کند و امکان تولید دارایی های مصنوعی را فراهم می کند.

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6148

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.