۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:12

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۷/۱۶

03:00۰

قیمت بیت کوین در یک محدوده مثبت بالای مقاومت ۵۲۰۰۰ دلاری باقی ماند. BTC حتی سطح مقاومتی ۵۵۰۰۰ دلار را شکست و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

با این حال، این حرکت قیمت نتوانست بالاتر از منطقه ۵۵۷۰۰ دلار ادامه یابد. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت قبل از آغاز روند اصلاح نزولی، در نزدیکی تراز ۵۵۷۷۰ دلار شکل گرفت. در این حرکت اصلاحی، قیمت تا سطوحی پایین تر از حمایت ۵۵۲۰۰ دلار اصلاح شد و حتی به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶٪ حرکت صعودی کف نوسانی ۵۰۳۶۵ دلار به سقف ۵۵۷۷۷ دلار رسید.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز، زیر یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۵۳۱۰۰ دلار شکست قیمت دیده شد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۵۳۵۰۰ دلار واقع است.

klnhv fdj - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 16 مهر

در صورت صعود دوباره قیمت، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۵۴۵۰۰ دلار قرار خواهد داشت. اولین مقاومت اصلی هم در نزدیکی سطح ۵۵۰۰۰ دلار است و بالاتر از این سطح، احتمال افزایش مومنتوم حرکات قیمت نیز بیشتر می شود. در صورت عبور از این مقاومت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۵۵۵۰۰ دلار پیش روی بیت کوین قرار خواهد گرفت. هرگونه افزایش بیشتر می تواند زمینه حرکت به سمت تراز ۵۸۰۰۰ دلار را برای این ارز فراهم کند.

از سوی دیگر، اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۵۵۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، احتمالاً حرکتی نزولی را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۵۳۵۰۰ دلار به کمک آن خواهد آمد. در حال حاضر اولین حمایت اصلی در نزدیکی سطح ۵۳۱۰۰ دلار شکل می گیرد.

حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۵۳۰۰۰ دلار واقع است که به سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰٪ کشیده شده برای حرکت صعودی ۵۰۳۶۵ دلار به ۵۵۷۷۷ دلار نزدیک است. هرگونه کاهش بیشتر می تواند راه را برای حرکت به سمت تراز ۵۲۵۰۰ دلار باز کند. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۵۲۰۰۰ دلار قرار خواهد داشت.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی حرکت می کند.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی:  ۵۳۵۰۰ و ۵۳۰۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۵۴۵۰۰ ، ۵۵۰۰۰ و ۵۵۵۰۰ دلار

 

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6252

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.