۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 22:29

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۷/۱۹

02:42۰

بیت کوین همچنان با قدرت در یک منطقه مثبت بالاتر از مقاومت ۵۵ هزار دلاری قرار دارد. BTC حتی سطح مقاومتی ۵۶۰۰۰ دلار را شکست و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

در ابتدا، قیمت نتوانست بالاتر از منطقه ۵۶ هزار دلاری قدرت بیشتری بگیرد و به این ترتیب بعد از تشکیل سقف قیمت در حدود ۵۶۵۰۰ دلار، اصلاح نزولی مختصری را آغاز کرد. در نتیجه این اصلاح، بیت کوین با قیمتی زیر تراز ۵۵۰۰۰ دلار ترید شد و پایین تر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

نمودار بیت - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 19 مهر
نمودار جفت ارز BTC/USD در تایم فریم روزانه

 

در ادامه این حرکت، تراز ۵۴۵۰۰ دلار به عنوان یک حمایت قوی وارد عمل شد و کف قیمت در حدود ۵۴۳۹۶ دلار شکل گرفت. پس از آن روند افزایشی قیمت از سر گرفته شد و مقاومت های اصلی ۵۵۵۰۰ دلار و ۵۵۶۵۰ دلار را یکی یکی پشت سر گذاشت. هرگونه افزایش قیمت می تواند زمینه حرکت به سمت تراز ۵۸۰۰۰ دلار را فراهم کند. در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین با قیمت ۵۶۶۰۰ دلار در حال ترید شدن است.

در حال حاضر مقاومت های اصلی در نزدیکی اوج قبلی قیمت، در محدوده ۵۷۱۶۰ دلار و سپس ۵۸۹۰۰ دلار شکل می گیرند.

در صورت ریزش مجدد قیمت به زیر مقاومت ۵۶ هزار دلاری، امکان اصلاح عمیق تر آن بیشتر می شود. در این حالت حمایت های اصلی در سطوح ۵۵۵۰۰ دلار، ۵۵۰۰۰ دلار و ۵۴۵۰۰ دلار به کمک این ارز خواهند آمد. شکست قیمت زیر حمایت ۵۴۰۰۰ دلاری با ریزش سنگین آن همراه خواهد شد.

اندیکاتور مک دی (MACD ) در نمودار ساعتی بیت کوین کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد و شاخص مقاومت نسبی هم اکنون بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6396

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.