۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:02

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۷/۲۰

03:00۰

قیمت بیت کوین بالاتر از سطح پیووت ۵۵۰۰۰ دلار به خوبی حمایت شد. با افزایش شتاب حرکت BTC، این ارز توانست چندین مانع مهم در نزدیکی تراز ۵۵۵۰۰ دلار را با موفقیت پشت سر بگذارد.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD بالاتر از یک کانال نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۵۵۴۰۰ دلار شکست قیمت دیده می شود. این جفت ارز از مقاومت ۵۶۰۰۰ دلاری عبور کرد و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

قیمت بالاتر از سطح ۵۷۰۰۰ دلار شکست و بالاترین سطح آن در تراز ۵۷۸۳۷ دلار ثبت شد. در حال حاضر بیت کوین در حال اصلاح نزولی بوده و با قیمت در حدود تراز ۵۷۶۰۰ دلار (۵۷۶۶۸ دلار در این لحظه) معامله می شود.

نمودار بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 20 مهر

قیمت BTC در مقطعی، پایین تر از سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶٪ حرکت صعودی ۵۴۳۹۶ دلار به ۵۷۸۳۷ دلار شکسته شد. در روند صعودی، گاوها تاکنون موفق شده اند مقاومت های مهمی را در تراز ۵۷۰۰۰ دلار و ۵۷۵۰۰ دلار پشت سر بگذارند. در صورتی که بیت کوین بتواند همچنان بالاتر از مقاومت ۵۷۵۰۰ دلاری باقی بماند، زمینه لازم برای افزایش بیشتر قیمت فراهم می شود. در این حالت، مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۵۸۵۰۰ دلار قرار می گیرد. هرگونه افزایش بیشتر می تواند زمینه حرکت به سمت تراز ۵۹۲۰۰ دلار را مهیا کند.

اگر بیت کوین از سطح فعلی بازگردد و حمایت ۵۷۵۰۰ دلاری را از دست بدهد، با احتمال اصلاح عمیق تر قیمت مواجه می شود. اولین حمایت دراین روند نزولی نزدیک به سطح ۵۶۲۰۰ دلار خواهد بود.

درحال حاضر، اولین حمایت اصلی در نزدیکی سطح ۵۶۰۰۰ دلار تشکیل می شود. شکست نزولی زیر منطقه حمایتی ۵۶۰۰۰ دلاری می تواند راه را برای افت بیشتر قیمت باز کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم به منطقه نزولی وارد می شود.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون نزدیک سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی:  ۵۷۵۰۰ و ۵۶۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۵۸۰۰۰ و ۵۸۵۰۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6464

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.