۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 16:37

اندیشکده سوئیسی رای برای افزودن بیت کوین به قانون اساسی فدرال داد

02:26۰

۲B4CH ، یک اندیشکده غیرانتفاعی سوئیسی که در تحقیق رمزارزهایی مانند بیت کوین (BTC) و فناوری بلاکچین به دولت کمک می کند ، ابتکاری را راه اندازی می کند که می تواند بیت کوین را به یکی از دارایی های ذخیره کشور تبدیل کند.
روز جمعه ، انجمن اعلام کرد که قصد دارد ابتکار عمومی فدرال را با جمع آوری ۱۰۰۰۰۰ امضا برای معرفی بیت کوین به ماده ۹۹ بند ۳ قانون اساسی فدرال سوئیس آغاز کند.
این ابتکار به طور خاص پیشنهاد می کند که بیت کوین را به لیست دارایی های بانک مرکزی سوئیس اضافه کند که بند قانون اساسی را تغییر می دهد:

بانک ملی سوئیس باید از درآمدهای خود ذخیره ارزی کافی ایجاد کند. بخشی از این ذخایر باید در طلا و بیت کوین نگهداری شود.

ایوز بنایم(Yves Bennaim) ، بنیانگذار و رئیس ۲B4CH به Cointelegraph گفت که آیا رای گیری موفقیت آمیز است یا خیر ، واقعاً مرتبط نیست ، زیرا ابتکار بر جمع آوری امضا متمرکز است تا این پیشنهاد به شهروندان سوئیسی ارائه شود تا رای دهند.

بنایم گفت: “اگر امضاءها با موفقیت جمع آوری شوند ، رأی گیری باید به طور قانونی انجام شود ، و همچنین گفتگوها و مناظرات ، در نهایت به همه افراد در سوئیس ، و امیدوارم در سراسر جهان ، به عنوان مثال ما ، بهتر اطلاع رسانی و آموزش داده شود.” وی خاطرنشان کرد: “ما امیدواریم که رای گیری موفق باشد ، اما حتی اگر اینطور نباشد ، اگر این موضوع به بحث عمومی گذاشته شود ، موفقیت آمیز خواهد بود.”
در صورت موفقیت آمیز بودن رأی ، بانک ملی سوئیس یا SNB باید بیاموزد که چگونه بیت کوین را به ذخایر خود اضافه کند و آن را “بهترین و ایمن ترین راه” نگه دارد ، که این امر باعث می شود سوئیس به یکی از کشورهای پیشرو در صنعت تبدیل شود. بنایم اظهار داشت: در بسیاری از سطوح به نفع اقتصاد آن است.

چنین افزایشی در قانون اساسی بر مردم سوئیس تأثیر می گذارد ، همانطور که سیلیکون ولی و بورس لندن به نفع مردم کشورهای مربوطه بوده است.
به گفته بنایم ، ۲B4CH هنوز در مرحله اولیه پروژه است ، در حال حاضر علاقه بالقوه به ابتکار را آزمایش می کند. مراحل بعدی شامل ارائه پروژه به کنفدراسیون و جمع آوری امضا به صورت رسمی است. بنایم گفت:

هنگامی که این مرحله با موفقیت به پایان رسید ، ماه ها یا حتی سال ها طول می کشد تا رای گیری واقع شود.

۲B4CH یک انجمن غیرانتفاعی مستقل است که در سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶)در ژنو تأسیس شد و تغییرات اجتماعی و مالی ناشی از بیت کوین و فناوری بلاکچین و همچنین تأثیر رمزارزهای غیرمتمرکز را مطالعه می کند. این اندیشکده تاکنون کمتر از ۲۰ عضو دارد و برای حفاظت از استقلال خود و حفظ حریم خصوصی اعضای خود ، کمک مالی نمی پذیرد.

 

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6500

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.