۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:42

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۷/۲۱

02:09۰

بیت کوین روند افزایشی خود را تا بالای تراز ۵۷۰۰۰ دلار ادامه داد، سطح ۵۷۵۰۰ دلار را شکست و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

با این حال، قیمت نتوانست گام را از تراز ۵۸۰۰۰ دلار فراتر بگذارد. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت در تراز ۵۷۸۳۷ دلار ثبت و روند اصلاح نزولی آن آغاز شد. قیمت زیر تراز ۵۷۰۰۰ دلار شکست و زیر سطح ۵۶۰۰۰ دلار و SMA ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

بیت کوین در نزدیکی تراز ۵۴۰۱۹ دلار حمایت شد و اخیراً یک حرکت صعودی را آغاز کرده است که به آن کمک کرد از سطح ۵۵۰۰۰ دلار عبور کند. پس از آن، قیمت بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% مرتبط با حرکت نزولی سقف نوسانی ۵۷۸۳۷ دلار به کف قیمت ۵۴۰۱۹ دلار شکسته شد.

نمودار بیت کوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 21 مهر

در حال حاضر بیت کوین با قیمتی بالاتر از ۵۵۰۰۰ دلار (۵۵۶۲۷ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۵۵۲۰۰ دلار شکل می گیرد.

در روند صعودی، گاوها نزدیک به سطح ۵۶۳۵۰ دلار با مقاومت سختی روبرو هستند. این مقاومت در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت کاهشی ۵۷۸۳۷ دلار به ۵۴۰۱۹ دلار قرار دارد. پس از آن، اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۵۷۰۰۰ دلار و یک خط روند نزولی متصل در همان نمودار می باشد.

شکست قاطع قیمت بالاتر از مقاومت ۵۷۰۰۰ دلاری می تواند راه را برای افزایش مجدد آن هموار کند. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۵۸۰۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار می گیرد.

اگر بیت کوین نتواند محدوده مقاومتی ۵۶۰۰۰ دلار را با قاطعیت پشت سر بگذارد، احتمالاً دوباره اصلاحی نزولی را تجربه می کند. حمایت فوری در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۵۴ هزار دلاری قرار دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی:  ۵۵۰۰۰ و ۵۴۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۵۶۳۵۰ و ۵۷۰۰۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6541

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.