۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:00

استریپ سه سال پس از کنار گذاشتن بیت کوین ، یک تیم رمزارزی جدید برای پرداخت ایجاد می کند

02:34۰

غول فناوری ایالات متحده،استریپ(Stripe)، در حال استخدام یک تیم بلاکچین جدید است تا پرداخت های رمزارزی را برای کاربران خود فعال کند.
این شرکت ۱۰۰ میلیارد دلاری، سه سال پس از عقب نشینی از ارائه پشتیبانی بیت کوین به دلیل کندی زمان معاملات و افزایش هزینه ها ، در حال بازگشت به بخش رمزارزی است.
بر اساس صفحه فهرست مشاغل در وب سایت Stripe ، این شرکت به دنبال چهار مهندس کارمند با تجربه در بخش رمزارزی است. گیلوم پونسین(Guillaume Poncin) ، رئیس بخش مهندسی، امروز در توییتر اظهار داشت که به دنبال مهندسان و طراحانی است تا آینده پرداخت های Web3 را بسازن.
این فهرست نشان می دهد که مهندسان و طراحان آینده وظیفه دارند در همه چیز از رابط های وب/تلفن همراه تا پشتیبان ، پرداخت ها و سیستم های هویت کار کنند.

ما نیاز فزاینده ای را از توسعه دهندگان و کاربران در آن فضا برای بلوک های بهتر برای پذیرش پرداخت ها ، انتقال وجوه ، مبادله بین فیات و رمزارزی و غیره می شنویم. با تمرکز بر این مشکلات و نیازها ، ما قصد داریم سریعتر ، قابل اعتمادتر عمل کنیم.

جان کالیسون (John Collison)، بنیانگذار Stripe ، با بیان اینکه Stripe و رمزارزهمزمان رشد کرده اند ، پست پونسین را مورد بحث قرار داد و گفت که این شرکت پس از مشاهده تحولات هیجان انگیز در این فضا ، تصمیم به حرکت در رمزارزها گرفت.
حرکت برای پذیرش پرداخت های رمزارزی پس از آن صورت می گیرد که رقبای اصلی شامل Square ، پی پال ، مسترکارت همه وارد بخش رمزارز شده اند. Square معاملات بیت کوین را از طریق Cash App خود در سال ۲۰۱۸(۱۳۹۷) آغاز کرد ،پی پال در ماه اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۱۳۹۹) پشتیبانی از رمزارز را برای مشتریان ایالات متحده آغاز کرد ، در حالی که مسترکارت در فوریه(بهمن ۱۳۹۹) امسال اعلام کرد که از دارایی های رمزارزی متعددی در شبکه خود پشتیبانی می کند.

استریپ در ابتدا پذیرش بیت کوین (BTC) را در سال ۲۰۱۴(۱۳۹۳) آغاز کرد ، اما چهار سال بعد به دلیل کندی زمان معاملات و افزایش هزینه ها ، حمایت خود را لغو کرد. در یک پست وبلاگی از ۲۳ ژانویه ۲۰۱۸ (۳ بهمن ۱۳۹۶)، استریپ اظهار داشت که ممکن است به محض اینکه پرداخت های رمزارزی قابل اجرا باشد ، به این بخش بازگردد و به توسعه شبکه Lightning و پروژه های پتانسیل بالا در بلاکچین اتریوم اشاره می کند.
در اوایل سال جاری در ماه ژوئن (خرداد)، کالیسون اشاره کرد که این شرکت دوباره به دنبال ارزهای دیجیتال است.

شرکت پرداخت های دیجیتال در سال ۲۰۱۱ (۱۳۹۰) تاسیس شد و ارزش فعلی آن حدود ۱۰۰ میلیارد دلار است. در مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹)، Stripe مبلغ ۶۰۰ میلیون دلار در یک مرحله تامین مالی به ارزش ۹۵ میلیارد دلار جمع آوری کرد. طبق داده های Built With ، در حال حاضر ۷۸۴،۲۵۶ وب سایت فعال از پلتفرم پرداخت Stripe استفاده می کنند.

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6569

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.