۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:48

قیمت اتریوم از ۳۸۰۰ دلار گذشت

02:02۰

 سه ماه پیش ، اتریوم پس از ثبت رکورد ۴۳۵۰ دلار در ماه مه ، زیر ۲۰۰۰ دلار فروخته شد و در حال حاضر  در حال صعود است.

بر اساس داده های Nomics ، قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته ۸ درصد جهش کرد و برای اولین بار از اوایل سپتامبر(شهریور) از ۳۸۰۰ دلار عبور کرد.

هیچ دلیل خاصی برای رشد امروز وجود ندارد. این پروتکل در اواسط راه بروزرسانی ها قرار دارد ، ایلان ماسک توییتی در مورد آن نزده است و SEC نیز در مورد تایید ETF Ethereum اشاره ای نکرده است. قیمت اتریوم در سال گذشته بیش از ۹۰۰ درصد رشد کرده است.

حداقل چهار عامل در این امر دخیل بوده است

توسعه دهندگان اصلی شبکه در حال پیشرفت مداوم به سمت Ethereum 2.0 هستند ، که بلاک چین را از الگوریتم اثبات کار فعلی خود به اثبات سهام منتقل می کند. این حرکت که برای پردازش معاملات و تأمین امنیت ، ماینرها را جایگزین اعتبارسنجها می کند ، وعده معاملات سریعتر و هزینه کمتری را می دهد .

افزایش منابع مالی غیر متمرکز (DeFi) در پاییز گذشته و افزایش علاقه مردم به NFT ها-توکن های دیجیتالی منحصر به فرد که مالکیت یک مجموعه یا دارایی دیجیتالی یا واقعی را نشان می دهند از جمله مهمترین دلایل ازدحام در این شبکه هستند. DeFi از شبکه اتریوم سرچشمه گرفته است و در حالی که Solana ، Binance Smart Chain و دیگران زنجیره خود را برای سازگاری با برنامه های وام دهی و تجارت peer-to-peer ایجاد کرده اند ، اتریوم هنوز مسئول بیش از دو سوم کل ارزش در گردش است.

NFT ها نیز برای اولین بار در شبکه اتریوم به وجود آمدند تا در زنجیره های دیگر از جمله Stacks و Flow به کار گرفته شوند. بزرگترین بازار NFT ، OpenSea ، حجم معاملات ماهانه میلیاردی دارد ، در حالی که بازی Axie Infinity مبتنی بر NFT در حال حاضر بیش از نیم میلیارد حجم معاملات ماهانه دارد .

اتریوم کاربران را به DeFi ، NFT ، بازی ها و سایر برنامه ها متصل می کند که همه آنها کاربران و بودجه بیشتری را جمع آوری می کنند  تقاضا برای ETH افزایش یافته است.

اما مهم این است که عرضه کند شده است. ارتقاء شبکه در ماه آگوست(مرداد) به این معنا بود که هزینه های تراکنش که به ماینرهای شبکه می رسید به کیف پول جداگانه ای منتقل می شد و در آنجا به طور کامل از بین می رفت. نتیجه این است که با ایجاد هر بلوک جدید ، کمی ETH برای همیشه از بین می رود و نرخ تورم را کند کرده و این امر به افزایش قیمت کمک می کند.

منبع
Decrypt.co
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6641

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.