۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:34

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۷/۲۳

03:00۰

قیمت بیت کوین تا چند واحد زیر سطح ۵۸۰۰۰ دلار اصلاح شد. ولی این روند نزولی زیر ۵۷۰۰۰ دلار متوقف شد و پیش از آنکه BTC روند افزایشی جدیدی را آغاز کند، پایین ترین سطح قیمت در تراز ۵۶۸۸۸ دلار ثبت شد.

در این مرحله، بیت کوین توانست بار دیگر با قدرت سطوح مقاومت ۵۷۵۰۰ و ۵۸۰۰۰ دلار را پشت سر بگذارد. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالای یک کانال نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۵۸۰۰۰ دلار شکست قیمت دیده می شود.

این جفت ارز در حال حاضر در نزدیکی منطقه ۵۹۰۰۰ دلار (۵۹۶۰۶ دلار در این لحظه) و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود. افزون بر این، قیمت سطح فیبوناچی افزایشی ۱.۲۳۶ مربوط به اصلاح نزولی ۵۸۵۸۰ دلار به ۵۶۸۸۸ دلار را تست می کند.

نمودار بیت 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 23 مهر

در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به ۵۹۶۵۰ دلار واقع است که در نزدیکی سطح فیبوناچی افزایشی ۱.۶۱۸ روند نزولی ۵۸۵۸۰ دلار به ۵۶۸۸۸ دلار قرار دارد.

شکست قاطع قیمت بالاتر از مقاومت ۵۹۶۵۰ دلاری می تواند راه را برای صعود بیشتر این ارز باز کند. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۶۰۰۰۰ دلار قرار دارد و در صورت عبور قاطعانه از این مقاومت کلیدی، احتمال رسیدن به تراز ۶۲ هزار دلار در آینده نزدیک وجود خواهد داشت.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۵۹۵۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، می تواند اصلاح نزولی خود را آغاز کند. اولین حمایت در روند نزولی نزدیک به سطح ۵۸۲۰۰ دلار است.

اولین حمایت اصلی در حال حاضر در نزدیکی سطح ۵۸۰۰۰ دلار (منطقه شکست اخیر) شکل می گیرد. شکست نزولی زیر سطح ۵۸۰۰۰ دلار می تواند باعث افت بیشتر قیمت شود. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۵۶۸۰۰ دلار و SMA ساعتی  ۱۰۰ واقع است.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالاتر از سطح ۶۰ است.

حمایت های اصلی:  ۵۸۲۰۰ و ۵۸۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۵۹۶۵۰ و ۶۰۰۰۰ دلار.

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6643

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.