۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:34

سبد دارایی بیت کوین تسلا به سود ۱ میلیارد دلاری رسید

02:00۰

در اوایل سال جاری، تسلا با سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری در بیت کوین، به تیتر اصلی اخبار در فضای رمزنگاری تبدیل شد.

با افزایش قیمت بیت کوین از اوایل ماه اکتبر (اواسط مهر) و عبور آن از مرز ۵۹ هزار دلار تا ثبت رکورد تازه چند ماه اخیر در تراز ۶۲۰۰۰ دلار، سرمایه گذاری حدوداً ۲.۵ میلیارد دلاری این کمپانی خودروساز، به سودی بالغ بر ۱ میلیارد دلار رسیده است.

با توجه به داده های یک سایت تجزیه و تحلیل آنلاین (Bitcoin Treasuries) که برای این ارز شاخص طراحی شده است، سود تسلا افزایشی ۶۵ درصدی نسبت به آنچه در ماه فوریه (بهمن و اسفند ۹۹) هزینه شده است را نشان می دهد. این اطلاعات حاکی از آن هستند که شرکت ایلان ماسک در حال حاضر حدود ۴۳۲۰۰ واحد از این ارز را در اختیار دارد.

جالب اینکه تسلا فاش کرده بود که در سه ماهه دوم سال، حدود ۱۰ درصد از دارایی های خود را با قیمت متوسط ​​۵۰۰۰۰ دلار فروخته و از فروش آن حدود ۱۲۸ میلیون دلار کسب درآمد داشته است.

با این حال، با افزایش شدید قیمت بیت کوین، سود خالص دارایی های رمزنگاری شده تسلا با درآمد حاصل از فروش خودروهای برقی آن مطابقت دارد.

طبق اعلام تسلا، این شرکت در سه ماهه دوم سال، ۱.۱۴ میلیارد دلار سود خالص داشته است. این رقم برای اولین بار از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرده است. بخش زیادی از این سود از طریق فروش خودروها و فروش اعتبارات قانونی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که تسلا تنها شرکتی نیست که از دارایی های بیت کوین خود کسب سود کرده است. کمپانی مایکرواستراتژی به رهبری مایکل سیلور نیز بیش از ۳ میلیارد دلار روی دارایی رمزنگاری شده پیشرو بازار سرمایه گذاری کرده است و این دارایی اکنون بیش از ۶ میلیارد دلار ارزش دارد که دو برابر اصل سرمایه گذاری این شرکت می باشد.

گفتنی است که سهام کمپانی تسلا در آخرین جلسه معاملات با ۳.۰۲ درصد رشد، با قیمت ۸۴۳.۰۳ دلار بسته شد.

منبع
cryptoslate
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6743

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.