۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 14:04

آیا دوج کوین و سایر میم کوین ها می توانند در بازار همچنان صعودی باقی بمانند؟

03:00۰

میم کوین ها آمده اند تا تبدیل به رمزارزهای جایگزین امروز شوند. افزایش محبوبیت آنها نشان می دهد که از یک شوخی به یک سرمایه گذاری جدی تر تبدیل شده اند. به لطف استقبال گسترده از دوج کوین (DOGE)، سایر میم کوین ها هم ظاهر شدند تا برای رقابت با رمزارزهای اصلی آماده شوند.

تا به امروز، کل سرمایه بازار دوج کوین ۷ میلیارد دلار است. دوج کوین حکم رهبر را برای ۱۵۰ رمزارز دیگر با محوریت میم مانند Shiba Inu (SHIB) ،Kishu Inu ،Doge Killer (LEASH) و دیگر نمونه ها دارد. درست در سال ۲۰۲۱، دوج کوین با وجود هشدار برخی منتقدان در مورد سرمایه گذاری روی این رمزارز، بیش از ۶۰۰۰ درصد افزایش قیمت داشت.

حتی انتظار می رود که ارزش دوج باز هم افزایش یابد زیرا بنیاد دوج کوین اخیراً یک هیئت مدیره جدید اضافه کرده است. مدیران سرانجام به اجرای پروژه های دوج کمک می کنند و ارزش بازار آن را به بیش از سقف بازار فعلی آن یعنی ۴۰ میلیارد دلار می رسانند.

عواملی که می توانند مانع موفقیت میم کوین ها شوند
بسیاری از تحلیلگران رمزارزها به دلیل برخی نقص ها از تبلیغ بعضی از این کوین ها خودداری کرده اند. در ابتدا، برخی از آنها خاطرنشان کردند که اکثر میم کوین ها دارای طرح تجاری جامعی نیستند. به این ترتیب، دشوار است که بدانیم کدام یک از این میم کوین ها موفق خواهند شد و طول عمر دوج کوین را به دست خواهند آورد.

دوم اینکه، برخی ادعا کردند که میم کوین ها هیچ ارزش ذاتی ندارند. بنابراین، طعمه آسانی برای کلاهبرداران رمزارزی خواهند بود. این بدان معناست که کلاهبرداران می توانند رمزارزهای جدیدی ایجاد کنند، آگاهی مردم را در مورد آن افزایش دهند و سپس آن را برای سود خود بفروشند.

سوم اینکه، با افزایش تعداد میم کوین ها، تعیین اینکه چه تعداد از این کوین ها کلاهبرداری هستند، برای صرافی های رمزارزی دشوار می شود. در نتیجه، بسیاری از سرمایه گذاران از سرمایه گذاری بر روی آنها می ترسند.

چهارم اینکه، مانع دیگر این است که اکثر این کوین ها مدیران مشخصی ندارند. به عنوان مثال Shiba Inu، مخترع (SHIB) هنوز ناشناخته است که در هر پروژه رمزارزی به ندرت اتفاق می افتد، البته به جز بیت کوین.

سرانجام، برخلاف رمزارزهای رایج مانند اتریوم (ETH) که انرژی خود را در توسعه بلاک چین قرار می دهند، قراردادهای هوشمند DeFi را اجرا می کنند و مشکلات را حل می کنند، میم کوین ها هیچ کاربرد عملی ندارد.

جذابیت میم کوین ها چیست؟
علیرغم مشکلات ذکر شده در مورد این کوین ها، تعداد کمی از آنها همچنان رشد می کنند و حتی قیمت آنها نیز افزایش می یابد. در زمان نگارش این مقاله، دوج کوین (DOGE) با قیمت ۰/۲۳۸۴ دلار معامله می شود. علاوه بر این، Shiba Inu (SHIB) نیز با قیمت ۰/۰۰۰۰۲۵۵۹ دلار معامله می شود.

به طور خلاصه، دوج کوین و چند میم کوین دیگر قلب بسیاری را تسخیر کردند و ممکن است همچنان به این کار ادامه دهند. بنابراین، جهان نظاره گر است تا ببیند که این کوین ها در چه مسیری حرکت می کنند. به خصوص دوج کوین که تیمش اعلام کرد در حال ایجاد یک بنیاد جدید است. شاید مدیران جدید به تعیین ارزش آن کمک کنند و این کوین را در موارد بیشتری برای توسعه رمزارزها وارد کنند. بنابراین، کوین های دیگر نیز از همین روش پیروی خواهند کرد.

منبع
coinquora.com
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6829

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.