۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 21:43

تشکر سناتور لومیس از بیت کوین، به دنبال افزایش سقف بدهی ایالات متحده

03:46۰

پس از چندین هفته بحث و گفتگو، جو بایدن(Joe Biden)، رئیس جمهور آمریکا، اوایل هفته جاری لایحه ای را برای افزایش سقف بدهی ایالات متحده امضا کرد. در حالی که به کشور اجازه می داد از پیش فرض (دوباره) اجتناب کند، سناتور سینتیا لومیس(Cynthia Lummis) در مورد وضعیت امور، ابراز ناامیدی کرد. او با یک سخنرانی پرشور در مورد اینکه چرا پول فیات شکست خورده است و چرا او بیت کوین(Bitcoin) را به عنوان گزینه جایگزین دوست دارد، پاسخ داد.

بدهی غیر قابل جبران

مجلس نمایندگان به افزایش سقف بدهی ها تا ماه دسامبر(آذر)، پس از قطع یک وقفه برنامه ریزی شده، رای داد. مقامات دولت بایدن تاکید کردند که اگر تا روز دوشنبه این موضوع مطرح نشود، کشور ممکن است وارد رکود شود و ماه های بهبود اقتصادی را از بین ببرد.

این تصمیم یک تصمیم حزبی بوده است و عموماً دموکرات های سنا، موافق این اقدام و جمهوری خواهان با آن مخالف هستند. میچ مک کانل(Mitch McConnel)، رهبر اقلیت سنا(Senate Minority Leader) وعده داد جمهوری خواهان را در برابر تمدید بیشتر آن در ماه دسامبر متحد کند.

با این حال سناتور سینتیا لومیس این لایحه را بخشی از یک مشکل بزرگتر می داند که به اعتقاد وی از خطوط حزبی عبور می کند. وی روز پنجشنبه در کنگره اظهار داشت که این کشور به زودی قادر به پرداخت بدهی های خود نخواهد بود. بدهی که در کنار روسای جمهور دو طرف در طول قرن ۲۱ افزایش یافته است و از تولید ناخالص داخلی این کشور پیشی گرفته است.

لومیس ادعا کرد که این نقطه ای است که ملت ها در آن افول می کنند.

لومیس می گوید:

اگر اجازه دهیم دلار سقوط کند، درس های تاریخ را پیش روی خود داریم و در انجام عمل کوتاهی می کنیم … ما واقعاً بی مسئولیت هستیم.

سناتور اظهار داشت که در صورت سقوط دلار، او می خواهد اطمینان حاصل کند که ارزهای غیر فیات می توانند به جای آن رشد کنند.

آیا بیت کوین می تواند ایالات متحده را نجات دهد؟

لومیس در طول سخنرانی خود تصریح می کند که علاقه او به ارزهای دیجیتال، ناشی از آزادی آنها از کنترل دولت است.

خدا را شکر به خاطر بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی که از بی مسئولیتی دولتها، از جمله ارزهای ما، فراتر می رود. این ادعا نامه مسئولیت ما برای رسیدگی به این مسأله پیش بینی کننده و عظیم است. 

در ماه آگوست(مرداد)، لومیس شخصاً ۱۰۰,۰۰۰ دلار روی بیت کوین سرمایه گذاری کرد و این امر اعتقاد واقعی او را به این ارز رمزنگاری شده ثابت کرد. پیش از این، او اعتراف کرده بود که دارای پنج بیت کوین است که سالها قبل با قیمت ۳۰۰ دلار خریداری کرده بود.

بیت کوین مدتهاست که به عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات تورمی، برای عرضه کاملاً ثابت خود مورد ستایش قرار می گیرد. به گفته جی پی مورگان (JPMorgan)، اخیراً توسط موسسات اصلی به عنوان یک پوشش تورمی برتر از طلا، شناخته شده است.

  

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6849

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.