۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:13

نگاهی کلی به وضعیت بازار رمزارزها ۱۴۰۰/۰۷/۲۸

01:58۰

 بیت کوین در آستانه رکوردی تازه

طی چند روز گذشته کل جامعه ارزهای دیجیتال سرگرم خبر راه اندازی اولین ETF آتی بیت کوین در ایالات متحده بوده اند. سرانجام، دیروز کمپانی ProShares اولین صندوق قابل معامله بیت کوین را راه اندازی کرد و با حجم معاملات بی سابقه ۱ میلیارد دلاری در ۲۴ ساعت اول به وال استریت وارد شد.

قیمت بیت کوین پس از انتشار اولین گزارشات مربوط به این رویداد به بالای ۶۰۰۰۰ دلار رسید و تا مرز ۶۳۰۰۰ دلار صعود کرد. با وجود چندین بار اصلاح قیمت مشاهده شده، دیروز با راه اندازی این ETF قیمت جهش ملموسی را تجربه کرد و بالاترین سطح روزانه خود را در ۶۴۵۰۰ دلار ثبت کرد و فاصله خود تا بالاترین سطح قیمت تاریخی آن را به حداقل رساند.

این تحولات باعث شد سرمایه بازار بیت کوین به بالای ۱.۲ تریلیون دلار برسد و دامیننس آن نیز به بالاترین حد دو ماهه و نزدیک به ۴۸ درصد رسید.

در حالی که BTC برای ثبت رکوردی تازه آماده می شود، اکثر آلتکوین های دارای ارزش بازار زیاد، پشت سر آن قرار گرفته و فقط نظاره گر هستند. برای مثال، قیمت اتریوم امروز اندکی افزایش یافته و به بیش از ۳۸۵۰ دلار رسیده است.

ریپل، پولکادات و اوالانچ سودهایی جزئی به دست آورده اند. ترا (Terra) تنها ۶ درصد افزایش یافته و به ۳۸ دلار رسیده است. مابقی رمزارزهای اصلی از جمله بایننس کوین، کاردانو، سولانا، دوج کوین، یونی سوآپ و لایت کوین ریزش های جزئی داشته اند.

امروز در میان آلتکوین های کوچکتر بازار نوسانات بیشتری را شاهد هستیم. OKB با ۲۴ درصد افزایش به ۲۳ دلار رسیده و در صدر قرار گرفته است. Huobi Token (11%), Hedera (10%), KuCoin Token (9%) و Cosmos (8%) نیز در رتبه های بعدی قرار دارند.

در نهایت ، ارزش تجمعی بازار همه ارزهای رمزنگاری شده با ثبت رکوردی جدید، در حدود ۲.۵۵۰ تریلیون دلار قرار گرفته است.

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6980

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.