۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:23

کازماس، از راه اندازی بلاک چین جدید، Sagan، خبر داد

01:46۰

شبکه میان زنجیره ای کازماس (Cosmos)، در حال ساخت یک بلاک چین جدید است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد پروتکل های مختلف را آزمایش کنند.

در گزارش سه ماهه خود که روز سه شنبه منتشر شد، Cosmos گفت که بلاک چین ساگان (Sagan) آن در حال توسعه است. این پروژه، انتشار بلاکچین را در یک پیام ویدئویی با نقل قول از ستاره شناس معروف کارل ساگان(Carl Sagan) و تصویری از یک قناری در میان ستاره ها، استفاده کرد.

تصاویر قناری ممکن است اشاره به این داشته باشد که این بلاک چین، یک شبکه قناری(canary network) آزمایشی است، اصطلاحی که توسط پروتکل قابلیت همکاری پولکادات (Polkadot) برای توصیف شبکه آزمایشی کوساما (Kusama) استفاده می شود. در مورد کوساما، این بلاک چین، توسعه دهندگان را قادر می سازد تا از پاراچین(parachain) استفاده کرده و یا حاکمیت Polkadot ، استیکینگ و سایر عملکردهای Polkadot را در یک محیط واقعی آزمایش کنند.

Cosmos به دنبال راه اندازی پروتکل ارتباطی بین بلاک چین مارچ (March)، در حال رشد است که اجازه می دهد دارایی های رمزنگاری شده به راحتی بین اینتر بلاکچین های (Inter-Blockchain) سازگار از جمله دارایی های غیرمتمرکز، منتقل شوند. بر اساس داده های Mapofzones، در ۳۰ روز گذشته، ۱,۲۸۵,۴۲۶ انتقال از طریق اکوسیستم Cosmos انجام شده است.

اعلامیه Sagan در حالی صورت می گیرد که Cosmos همچنین بر روی فناوری مقیاس بندی رول آپ کار می کند تا به توسعه دهندگان اجازه دهد تا بلاک چین های مبتنی بر Cosmos را به صورت رول آپ ایجاد کنند، که می توانند به صورت خوشه ای در مناطق پروتکل ارتباطی اینتر بلاک چین، مستقر شوند. راه حلی که اپتیمینت (Optimint) نامیده می شود و جایگزینی برای فریم ورک تندر مینت (Tendermint) است که بر اساس آن ساخته شده است.

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6986

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.