۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:32

رئیس بانک مرکزی السالوادور:پذیرش بیت کوین، مذاکرات ما با صندوق بین المللی پول را تحت تاثیر قرار نمی دهد

01:19۰

داگلاس رودریگز(Douglas Rodriguez) ، رئیس بانک مرکزی السالوادور ، نگرانی های مبتنی بر اینکه ،این کشور با پذیرش بیت کوین (BTC) به عنوان ارز قانونی می تواند تمامی برنامه های تسهیلات وام ۱.۳ میلیارد دلاری خود از صندوق بین المللی پول را بهم بزند ، را نادیده گرفت.

به گزارش روز سه شنبه بلومبرگ ، آقای رودریگز عنوان کرد که بانک مرکزی السالوادور هیچ گونه خطری را طی قانون پذیرش بیت کوین احساس نمی کند ، حتی در خصوص دریافت تسهیلات وام از صندوق بین المللی پول ، نیز آماده ادامه همکاری خود با این سازمان است.

در واقعیت ، طبق بیانیه ی این بانک ، قانون پذیرش بیت کوین ،تنها ریسک های صعودی و مطلوب برای بانک مرکزی این کشور دارد.  به همین دلیل وی افزود که روند صعودی BTC می تواند به رشد اقتصاد این کشور بالغ بر ۹ درصد بیشتر از پیش بینی های اولیه کمک کند.

به گفته آقای رودریگز ، این بانک به صندوق بین المللی پول شرح داده است که

بیت کوین تنها یک شیوه پرداخت است.

بنابه گزارشات پیشین کوین تلگرف ، دولت السالوادور از استقبال عموم مردم از قانون پذیرش بیت کوین خبر داد و افزود که مردم با فروش بیشتر دلارهای آمریکا ، بیت کوین خریداری می کنند.

با این حال ، سرنوشت مذاکرات صندوق بین المللی پول با توجه به تصویب اخیر BTC به عنوان ارز قانونی در السالوادور ، قطعی نیست و ظاهراً تأثیر قابل توجهی بر رتبه اعتباری این کشور در این سازمان دارد.

 

منبع
investing
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6988

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.