۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:32

فشار دولت چین بر مک دونالد برای پذیرش یوآن دیجیتال

01:22۰

فایننشال تایمز به تازگی به نقل از منابع آگاه نوشته است چین، مک دونالد را برای پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور تحت فشار قرار داده است.

این غول تولید فست فود در حال حاضر آزمایش رنمینبی (یکای پول رسمی کشور چین ) دیجیتال را در شانگهای آغاز کرده است. با این حال، دولت چین از مک دونالد خواسته است تمهیداتی اتخاذ کند که قبل از بازی های المپیک زمستانی پکن که در اوایل فوریه (اواسط بهمن ماه) آغاز می شود، CBDC در تمام نمایندگی های آن در سراسر این کشور به گزینه های پرداخت اضافه شود. بر اساس این گزارش، برخی دیگر از شرکت های بزرگ آمریکایی مانند نایک و ویزا نیز با همین فشار از سوی دولت روبرو هستند.

ورود این مارک ها به چین کمک می کند تا ارز دیجیتال ملی بحث برانگیز خود که به دلیل نگرانی از مشکلات حفظ حریم خصوصی با انتقادات زیادی روبرو شده است را تقویت کند.

بر خلاف بیت کوین، یوان دیجیتالی به طور کامل توسط دولت کنترل می شود. الکس گلادشتاین، مدیر استراتژی بنیاد حقوق بشر مدعی شده است که یوان دیجیتالی به عنوان ابزاری برای افزایش نظارت های دولت مورد استفاده قرار می گیرد. تحلیلگران پیش بینی می کنند که تا سال ۲۰۲۵ یوان دیجیتال می تواند ۹ درصد از پرداخت های داخلی چین را به خود اختصاص دهد.

گفتنی است که در حال حاضر مک دونالد در السالوادور بیت کوین را به عنوان یکی از گزینه های پرداخت خود پذیرفته است.

منبع
u.today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=6998

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.