۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 16:59

ابراز نگرانی جک دورسی، مدیر عامل توئیتر، در مورد تغییر جهان به خاطر تورم

04:00۰

با وجود تورم در حال حاضر، بنیانگذار توئیتر و طرفدار بیت کوین، جک دورسی(Jack Dorsey) معتقد است که این تورم با نرخ سریع ادامه خواهد یافت، که منجر به تورم فوق العاده، نه تنها در ایالات متحده بلکه در سراسر جهان خواهد شد.

تورم شدید همه چیز را تغییر خواهد داد

مدیرعامل اسکوئر (Square)، افکار خود را در مورد این موضوع در توئیتر به اشتراک گذاشت و اظهار داشت:

تورم فوق العاده همه چیز را تغییر می دهد … این اتفاق می افتد.

بر اساس گزارش Investopedia، در حالی که تورم، کاهش قدرت خرید پول است که در افزایش عمومی قیمت کالاها و خدمات در یک اقتصاد منعکس می‌شود، زمانی که نرخ تورم از ۵۰ درصد فراتر رود، به ابر تورم تبدیل می‌شود.

توئیت دورسی پس از آن منتشر شد که وزارت کار ایالات متحده(United States Labor Department) در اوایل این ماه گزارش داد که قیمت مصرف کننده بیش از حد انتظار افزایش یافته و به بالاترین حد خود در ۳۰ سال گذشته نزدیک شده است.

به زودی در ایالات متحده

تایو اویوسو(Tayo Oviosu)، تاجر نیجریه‌ای و علاقه‌مند به ارزهای رمزپایه، در توئیتی اظهار داشت که کشورش در حال حاضر با نرخ تورم ۱۶ درصدی در سال مواجه است. جک دورسی پاسخ داد: «به زودی این اتفاق در ایالات متحده خواهد افتاد و به همین ترتیب در کل جهان».

در همین حال، جروم پاول(Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده(US Federal Reserve Chairman)، قبلاً در مورد نگرانی های مربوط به تورم در این کشور اظهار نظر کرده بود و گفته بود که این تورم می تواند تا سال آینده ادامه داشته باشد و فدرال رزرو نیز می تواند از اواسط نوامبر(اواخر آبان) شروع به کاهش کمک های عظیم خود به این اقتصاد کند.

بیت کوین برای نجات؟

بسیاری از سرمایه گذاران سنتی نیز در مورد افزایش نرخ تورم در ایالات متحده اظهار نظر کرده اند و ابراز نگرانی کرده اند که ممکن است در بلند مدت منجر به تورم شدید شود.

اما علاقه مندان به کریپتو، به نظر کمتر نگران این موضوع هستند. زیرا بیت کوین را به عنوان محافظی در برابر تورم می بینند. علیرغم ماهیت ناپایدار این طبقه دارایی، سرمایه گذاران هنوز آن را در مقایسه با سایر ابزارهای سرمایه گذاری در این زمان دشوار انتخاب می کنند و این فقط در مورد سرمایه گذاران خرده فروشی نیست.

چند هفته پیش، بانک سرمایه‌گذاری چندملیتی آمریکایی، جی پی مورگان (JPMorgan) گفت که:

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران نهادی در حال بازگشت به بیت‌کوین هستند زیرا آن‌ها آن را پوشش تورمی بهتری نسبت به طلا می‌دانند.

دورسی: بیت کوین همه چیز را تغییر می دهد

در همین حال، جک دورسی فقط یک طرفدار رمزنگاری نیست، او معتقد است که بیت کوین همه چیز را تغییر می دهد و هیچ چیز مهم تر از دارایی دیجیتال برای کار کردن در طول عمر وجود ندارد.

به همین دلیل است که او برای مشاهده رشد صنعت کریپتو سرمایه گذاری زیادی می کند. پس از راه اندازی سرویس اطلاع رسانی بیت کوین (BTC) در توئیتر ، این میلیاردر فاش کرد که شرکت فن آوری او ، Square ، در حال ساخت یک کیف پول سخت افزاری و همچنین یک سیستم استخراج بیت کوین است.

 

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7245

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.