۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:19

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۸/۰۳

03:00۰

قبل از شروع روند اصلاح نزولی، قیمت بیت کوین در تراز ۶۶۹۸۲ دلار، به بالاترین سطح تاریخی خود رسید. پس از آن، با شروع این روند، BTC تا پایین تر از سطوح حمایتی ۶۵۰۰۰ دلار و ۶۳۲۵۰ دلار اصلاح شد.

قیمت حتی پایین تر از محدوده حمایتی ۶۲۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ شکسته شد. سرانجام، قیمت به زیر ۶۰۰۰۰ دلار رسید، اما گاوها بالاتر از سطح ۵۹۵۰۰ دلار به بازی بازگشتند و اجازه افت بیشتر قیمت را ندادند. به این ترتیب پس از تشکیل پایین ترین سطح قیمت در نزدیکی تراز ۵۹۶۱۰ دلار، فاز تحکیم آغاز شد.

پس از آن، یک موج بهبود بالاتر از سطوح ۶۰۵۰۰ و ۶۱۰۰۰ دلار باعث شد بیت کوین از سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶٪ حرکت نزولی ۶۶۹۸۲ دلار به ۵۹۶۱۰ دلار عبور کند.

شکست قیمتی هم بالاتر از یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۶۱۰۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD به چشم می خورد. این جفت ارز در حال حاضر در سطح ۶۲۰۰۰ دلار و SMA ساعتی ۱۰۰ با مقاومت سختی روبرو است. شکست قاطع قیمت بالاتر از مقاومت ۶۲۰۰۰ دلاری می تواند راه را برای افزایشی دیگر باز کند.

نمودار بیتکوین 6 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 3 آبان

مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۶۳۲۵۰ دلار قرار دارد که به سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی سقف نوسانی ۶۶۹۸۲ دلار به کف قیمت ۵۹۶۱۰ دلار نزدیک است. هرگونه افزایش بیشتر می تواند مسیر حرکت به سمت سطح ۶۴۰۰۰ دلار را هموار کند. در این حالت، مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۶۵۰۰۰ دلار قرار می گیرد.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۶۳۲۵۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، می تواند اصلاح نزولی خود را ادامه دهد. در این روند نزولی، اولین حمایت در نزدیکی سطح ۶۱۲۰۰ دلار می باشد.

در حال حاضر اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۶۰۰۰۰ دلار شکل می گیرد. شکست قیمت پایین تر از حمایت ۶۰۰۰۰ دلاری ممکن است قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۵۸۰۰۰ دلار سوق دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی:  ۶۱۲۰۰ و ۶۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی:  ۶۲۰۰۰ و ۶۲۵۰۰ و ۶۳۲۵۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7256

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.