۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:40

دلایل افزایش ۳۸ درصدی قیمت SOL در هفت روز گذشته

01:28۰

قیمت سولانا در ۲۵ اکتبر(۳ آبان) افزایش یافت و ارزش کل قفل شده (TVL) در سولانا به بالاترین حد خود رسید .

SOL بیش از ۶ درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح روزانه در حدود ۲۱۸ دلار رسید. قیمت SOL اکنون کمی بیش از ۳۸ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است و آن را به رکورد ۲۲۲ دلاری که در اوایل سپتامبر(شهریور) ثبت شده بود نزدیک می کند.

صعود بیت کوین به رکورد جدید خود یعنی ۶۷۰۰۰ دلار در هفته گذشته منجر به عبور کل سرمایه بازار کریپتو از مرز ۲.۵ تریلیون دلار شد که نقطه عطف جدیدی برای این ارز دیجیتال است این به افزایش SOL کمک کرد.

افزایش قیمت SOL همچنین زمانی ظاهر شد که ارزش کل قفل شده تمام پروژه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) ساخته شده بر روی بلاک چین سولانا به رکورد جدید ۱۳.۵۳ میلیارد دلاری رسید.

غالب‌ترین پروژه DeFi در بلاک چین سولانا Saber است، یک پروتکل سازنده بازار خودکار (AMM) که به کاربران و برنامه‌های کاربردی Solana امکان داد و ستد بین جفت‌های پایدار دارایی‌ها را به طور موثر داده که با ارائه نقدینگی به پلتفرم، بازدهی کسب کنند.

در همین حال ، چهار پروژه دیگر DeFi با TVL بیش از ۱ میلیارد دلار وجود دارد. اینها عبارتند از Raydium (1.91 میلیارد دلار)، Sunny (1.73 میلیارد دلار)، Serum (1.69 میلیارد دلار) و Marinade Finance (1.63 میلیارد دلار).

سولانا همچنین اعلام کرد که پروژه‌های DeFi بیشتری را پس از اتمام هکاتون خود در ۱۸ اکتبر(۲۶ مهر) به لیست خود اضافه خواهد کرد.

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7279

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.