۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:30

ایلان ماسک نگرانی جک دورسی در مورد تورم را تکرار می کند

01:06۰

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، با بیانیه‌ای، اخیرا بحث‌های جاری درباره تورم را تقویت کرده است.

در حالی که این میلیاردر از انجام پیش‌بینی‌های بلندمدت خودداری می‌کند، در کوتاه‌مدت در پاسخ به توئیت کتی وود، مدیرعامل آرک اینوست، می‌نویسد که کاهش قدرت پول در ایالات متحده، «فشار تورمی قوی» در کوتاه‌مدت را به وجود می آورد.

میلیاردرها به بحث تورم می پیوندند

هفته گذشته، جک دورسی، مدیر عامل توئیتر، پس از هشدار در مورد تورم فوق العاده قریب الوقوع که قرار است همه چیز را تغییر دهد، سر و صدای زیادی در توئیتر ایجاد کرد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اخیرا تورم بالا را «ناامیدکننده» توصیف کرده است، اما پیش‌بینی کرد که در نهایت کاهش خواهد یافت.

در حالی که اعضای جامعه بیت کوین سریعا رئیس توئیتر را به دلیل تأیید مجدد نظرات آن ها تحسین کردند، منتقدان سریعا پیش بینی شوم او را ترسناک پنداشته و رد کردند.

استیو هانکه، اقتصاددان، که به عنوان یک منتقد سرسخت رمزارزها شناخته می‌شود، دورسی را به دلیل اظهارنظرهای «غیر مسئولانه» مورد انتقاد قرار داده است. وی به این واقعیت اشاره کرد که در حال حاضر هیچ کشوری در جهان از جمله ونزوئلا با ابر تورم مواجه نیست. این میلیاردر با ایموجی “اشک شوق” به توئیت دورسی پاسخ داده است.

دارایی خالص ماسک به ۲۸۹ میلیارد دلار می رسد

اظهار نظر اخیر ماسک در مورد تورم پس از آن بیان شد که ثروت شخصی وی به لطف افزایش مجدد تسلا به ۲۸۹ میلیارد دلار افزایش یافته است.

در ۲۵ اکتبر (۳ آبان)، پس از اینکه شرکت کرایه خودرو هرتز، اعلام کرد که ۱۰۰,۰۰۰ خودروی برقی از تسلا خریداری خواهد کرد، سهام این سازنده پیشرو خودروهای الکتریکی برای اولین بار از سطح ۱۰۰۰ دلار گذشت.

با این حال، ماسک ثروتمندترین انسان مدرن نیست. وقتی با تورم حساب کنیم، ثروت جان دی. راکفلر، به دلار امروزی ۳۴۰ میلیارد دلار می شود، به این معنی که رئیس تسلا هنوز کارهایی برای انجام دادن دارد.

 

منبع
u.today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7308

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.