۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:01

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۸/۰۷

03:00۰

قیمت بیت کوین در نزدیکی تراز ۵۸۱۴۰ دلار به خوبی حمایت شد و حرکت صعودی جدیدی را آغاز کرد. بیت کوین توانست سطوح مقاومت ۶۰۰۰۰ و ۶۰۵۰۰ دلاری را بشکند و به منطقه مثبت وارد شود.

قیمت حتی بالاتر از سطح ۶۰۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفت و بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی سقف نوسانی ۶۳۷۰۰ دلار به ۵۸۱۴۰ دلار شکسته شد. در حال حاضر هم در نزدیکی سطوح ۶۱۶۵۰ و ۶۱۸۰۰ دلار با مقاومت سختی مواجه شده است. به علاوه، یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۶۱۶۵۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است.

مقاومت بعدی موجود در مسیر حرکت بیت کوین در تراز ۶۲ هزار دلار است که در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت نزولی ۶۳۷۰۰ دلار به ۵۸۱۴۰ دلار واقع است. شکست قاطع بالاتر از مقاومت خط روند و تراز ۶۲۰۰۰ دلاری می تواند راه را برای حرکت به سمت ۶۳۰۰۰ دلار باز کند. در این صورت، مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۶۴۰۰۰ دلار خواهد بود.

نمودار بیتکوین 9 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 7 آبان

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۶۲۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، ممکن است یک روند نزولی جدید را آغاز کند. اولین حمایت در این حرکت نزولی نزدیک به سطح ۶۱۰۰۰ دلار می باشد. در حال حاضر، اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۶۰۵۰۰ دلار در حال شکل گیری است.

شکست قیمت پایین تر از سطح حمایت ۶۰۵۰۰ دلاری ممکن است در کوتاه مدت فشار زیادی را بر گاوها وارد کند. حمایت مهم بعدی نزدیک به سطح ۶۰۰۰۰ دلار مانع از ریزش بیشتر قیمت می شود. ولی در صورت عبور از این حمایت، احتمال سقوط شدید قیمت وجود دارد. در این حالت، قیمت ممکن است تا سطح ۵۸۵۰۰ دلار کاهش یابد.

 

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی:  ۶۰۵۰۰ و ۶۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی:  ۶۱۶۵۰ و ۶۲۰۰۰ و ۶۳۲۰۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7388

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.