۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:52
cryptopunk

یک قطعه NFT از مجموعه CryptoPunks، نیم میلیارد دلار فروخته شد!

03:18۰

هنر دیجیتال به اندازه هنرهای فیزیکی ارزشمند است. جالب اینجاست که به گونه ای به یک نماد اجتماعی تبدیل شده که از حد معمول فراتر رفته است. اخیراً توییتر کریپتو به دلیل خرید توکن غیرقابل تغییر CryptoPunk 9998 به قیمت ۱۲۴,۴۵۷.۰۷ ETH به جنون کشیده شده است.

هنگامی که توکن های غیر قابل تغییر به ارز فیات تبدیل می شود ارزش آن به نیم میلیارد دلار (۵۳۰ میلیون دلار) می رسد. یک حراج که ممکن است بزرگترین فروش توکن رمزنگاری شده در تاریخ باشد. در همین حال، بسیاری از نظراتی که پس از این توییت منتشر می شوند، می گویند که آنها به این حراج شک دارند.

با این حال، برخی از کلکسیونرهای NFT به سرعت به این نکته اشاره کردند که این خرید می تواند یک «انگشت چاق» باشد، اصطلاحی که به کلیک غیرقابل برگشت به اشتباه روی یک محصول اشاره دارد که رایج ترین اصطلاح برای این موضوع در دنیای تجارت است.

علاوه بر این، لارک دیویس (Lark Davis)، تحلیلگر برجسته ارزهای دیجیتال، این خرید را پولشویی می داند. شخصی دیگر با تمسخر گفته که گران ترین ملک در ایالات متحده کمتر از ۵۳۰ میلیون دلار قیمت دارد. برخی دیگر خاطرنشان کردند که این فقط یک ترفند تبلیغاتی است و برخی ادعا می کنند که NFT احتمالاً پس از اعلام به مالک اصلی بازگردانده شده است.

علاوه بر این، CryptoPunks کف قیمتی معادل ۱۰۰ ETH دارند و پانک مورد بحث، شماره ۹۹۹۸، فاقد ویژگی‌هایی است که بتواند چنین فروش بالایی را ایجاد کند. از این رو، شبهات متعدد پیرامون این خرید وجود دارد.

این تراکنش برای اولین بار توسط یک ربات توییتر که فروش CryptoPunks را زیر نظر دارد، مورد توجه قرار گرفت. او مشاهده می کند که خرید با یک قرارداد وام سریع انجام شده است. یک تراکنش وام سریع مشابه که برای خرید HashMask NFT به قیمت ۱۳۹۰۰۰ ETH مورد استفاده قرار گرفت که آن را به بالاترین فروش NFT تا کنون تبدیل کرد.

به طور مشخص، CryptoPunks یکی از اولین توکن‌های غیرقابل تغییر (NFT) بود که در ژوئن ۲۰۱۷ در بلاکچین اتریوم منتشر شد. این پروژه توسط Larva Labs، یک استودیوی آمریکایی متشکل از دو توسعه‌دهنده نرم‌افزار کانادایی، “مت هال” و “جان واتکینسون”، ایجاد شد.

منبع
coinquora.com
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7404

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.