۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:05

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۸/۱۱

03:00۰

بیت کوین بار دیگر تلاش کرد سطوح مقاومت ۶۲۵۰۰ و ۶۲۶۵۰ دلاری را پشت سر بگذارد. با این حال، BTC نتوانست بالای تراز ۶۲۵۰۰ دلار قدرت کافی را به دست آورد. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت در نزدیکی ۶۲۵۰۰ دلار شکل گرفت و سپس شروع به کاهش کرد.

در این روند کاهشی، قیمت زیر سطح حمایت ۶۲۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) شکست و حتی به زیر سطح ۶۱۰۰۰ دلار رسید.

اکنون این ارز در نزدیکی منطقه حمایتی ۶۰۵۰۰ دلاری با تقاضای خرید خوبی روبرو است و سعی می کند سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت صعودی ۵۹۴۴۹ دلار به ۶۲۵۰۰ دلار  را تست کند.

نمودار بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 11 آبان

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۶۰۵۰۰ دلار در حال تشکیل است. در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۶۱۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ واقع بود که در این لحظه بیت کوین موفق به عبور از آن شده است.

مقاومت های اصلی بعدی در نزدیکی سطوح ۶۲۵۰۰ و ۶۲۶۵۰ دلار قرار دارد. شکست قاطع بالای مقاومت ۶۲۵۰۰ دلاری راه را برای حرکت به سمت سطح ۶۳۲۰۰ دلار باز می کند. در صورت افزایش بیشتر قیمت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۶۴۵۰۰ دلار در مسیر حرکت این ارز قرار می گیرد.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۶۲۵۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، می تواند روند کاهشی خود را ادامه دهد. اولین حمایت در این حرکت نزولی نزدیک به سطح ۶۰۸۰۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت اصلی اکنون نزدیک به سطح ۶۰۵۰۰ دلار در حال شکل گیری است. شکست قیمت پایین تر از سطح حمایت ۶۰۵۰۰ دلار و خط روند ممکن است قیمت را همچنان به پایین بکشد. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۵۸۵۰۰ دلار می باشد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون نزدیک سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی:  ۶۰۵۰۰ و ۶۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی:   ۶۲۰۰۰ و ۶۲۵۰۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7524

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.