۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:23

پذیرش چک حقوقی شهردار میامی، با رمزارز بیت کوین

03:00۰

فرانسیس سوارز(Francis Suarez)، که از سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) به عنوان شهردار میامی خدمت کرده، گفته است که دستمزد بعدی خود را در بیت کوین(Bitcoin) خواهد گرفت.

سوارز در توئیتر، در روز سه شنبه گفت که قصد دارد اولین قانونگذار ایالات متحده در سطح ایالتی یا فدرال باشد که بخشی از حقوق خود را به بیت کوین (BTC) می پذیرد. سوابق عمومی نشان می‌دهد که حقوق شهردار میامی، با این فرض که ساکنان به افزایش مزد او برای خدمات عمومی رأی نمی‌دهند، بین سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ (۱۳۹۷-۱۳۹۶)، سالانه ۹۷۰۰۰ دلار بوده است، به این معنی که او چک حقوقی ماهانه بیش از ۸۰۰۰ دلار یا ۰.۱۳ BTC با قیمت ۶۳۴۰۴ دلاری بیت کوین دریافت می‌کند. سوارز گفت که ترجیح می دهد از اپلیکیشنی مانند بیتویج (Bitwage) یا استرایک (Strike) استفاده کند تا اینکه دولت محلی تلاش کند تا چک حقوق فیات خود را به ارز دیجیتال تبدیل کند.

این اعلامیه، صبح روز انتخابات(Election Day) در ایالات متحده اعلام شد. اگرچه بسیاری از پوزیشن‌های دفتر فدرال تا انتخابات میان‌دوره‌ای سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) باز نمی‌شوند، دفاتر محلی و ایالتی، از جمله شهردار میامی، به رای‌گیری گذاشته خواهند شد. سوارز در میان شش نامزد غیرحزبی، پیشتاز است.

شهردار سوارز که بق گفته خودش، مالک بیت کوین و اتر (ETH) است، در مورد قصد خود برای تبدیل میامی به قطب رمزنگاری با پیشروترین قوانین ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، صحبت کرده است. بسیاری از کسب و کارها و رویدادها در فضای کریپتو به این منطقه هجوم آورده اند، از جمله کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۱ در ژوئن(خرداد ۱۴۰۰). شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر بوردرلس کپتال (Borderless Capital)، یک صندوق ۲۵ میلیون دلاری برای حمایت از استارت آپ های بلاک چین مستقر در این شهر، راه اندازی کرده است.

تعداد کمی از شهرداران در شهرهای دیگر ایالات متحده نیز برای پذیرش رمزارز یا به‌طور دیگری، از دارایی‌های دیجیتال در سیاست یا عمل، حمایت می‌کنند. در ماه آگوست(مرداد)، شهردار جیسون استوارت(Jayson Stewart) از کول ولی(Cool Valley)، میسوری(Missouri) پیشنهاد داد بیش از ۱ میلیون دلار بیت کوین به حدود ۱۵۰۰ ساکن شهر اهدا شود. اریک آدامز(Eric Adams) که برای شهردار شدن شهر نیویورک نامزد شده است، همچنین گفته است که قصد دارد این شهر را به مرکز بیت کوین ها تبدیل کند. آدامز نیز در رای گیری در ۲ نوامبر(۱۱ آبان) حضور داشته است.

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7558

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.