۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 22:32

نگاهی کلی به وضعیت بازار رمزارزها ۱۴۰۰/۰۸/۱۵

03:00۰

جهش دوباره شیبا اینو

پس از دستاوردهای اخیر، بیشتر فضای آلتکوین ها امروز در رنگ قرمز فرو رفته است. اتریوم که چند روز پیش رکوردهای جدیدی را تجربه کرد، در مقیاس ۲۴ ساعته حدود ۱ درصد کاهش یافته و اکنون به زیر ۴۵۰۰ دلار رسیده است.

کاردانو تا مرز ۲ دلار کاهش یافت، در حالی که ریپل، پولکادات، دوج کوین، ترا و اوالانچ همگی با درصد مشابه حدود ۳٪ امروز ریزشی بوده اند.

در مقابل، سولانا پس از افزایش ۱.۵ دلاری تا نزدیک تراز ۲۵۰ دلار جهش کرده است و BNB پس از افزایش ۴ درصدی در تایم فریم روزانه، بار دیگر به بالاترین سطح شش ماهه اخیر رسید.

امروزی شیبا اینو مهم‌ترین برنده در بین آلتکوین های دارای ارزش بازار زیاد محسوب می شود. این میم کوین محبوب پس از ثبت بالاترین رقم تاریخی خود در هفته گذشته به سرعت در حال کاهش بود، اما اکنون دوباره افزایش یافته است. افزایش ۱۸.۵ درصدی SHIB را به حدود ۰.۰۰۰۰۶ دلار رسانده است.

بازار15 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها ( 15 آبان)

با این حال، سایر آلتکوین ها مانند Arweave (-14%), OMG Network (-11%), eCash (-10%), Fantom (-8%), SushiSwap (-8%) و  Nexo (-7%)کاهشی ملموس را تجربه کرده اند.

در نتیجه این حرکات، ارزش کل بازار دارایی‌های دیجیتال ۵۰ میلیارد دلار در یک روز کاهش یافته و به ۲.۷ تریلیون دلار نزدیک شده است.

نبرد بیت کوین در ۶۱ هزار دلار

روز ۲ نوامبر (۱۱ آبان)، رمزارز برتر بازار به بالاترین سطح دو هفته ای خود یعنی بیش از ۶۴۰۰۰ دلار رسید، اما ناکامی در ادامه این روند صعودی، آن را به شدت پایین کشاند. به این ترتیب، به جای به چالش کشیدن آخرین رکورد قیمت در ۶۷۰۰۰ دلار، خرس ها حرکت این ارز را متوقف کردند و آن را به سمت پایین کشاندند.

در روزهای بعد، بیت کوین به تدریج ارزش خود را از دست داد و حتی پس از انتشار اخبار مرتبط با نرخ تورم ایالات متحده، به ۶۰۰۰۰ دلار رسید. با وجود جهشی فوری و افزایش دوباره تا مرز ۶۳۰۰۰ دلار، وضعیت در ۲۴ ساعت گذشته بدتر شد.

بیت کوین قبل از کاهش تا ۶۱۰۰۰ دلار و حتی سطوح پایین تر، در حدود ۶۲۰۰۰ دلار آرام گرفته بود. در حال حاضر، ارزش بازار این ارز تا ۱.۱۵۰ تریلیون دلار کاهش یافته است، در حالی که چیرگی آن بر آلتکوین ها به حدود ۴۲.۵٪ رسیده است.

 

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7629

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.