۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:52

نگاهی کلی به وضعیت بازار رمزارزها ۱۴۰۰/۰۸/۱۷

03:14۰

بیت کوین به آخرین رکورد خود نزدیک می شود

ارز رمزنگاری شده برتر بازار پس از اینکه در ابتدای ماه نتوانست از مانع ۶۴۵۰۰ دلاری عبور کند، طی چند روز گذشته نسبتاً پایدار بوده است. در ابتدا خرس ها کنترل اوضاع را به دست گرفتند و به تدریج این دارایی را به سمت پایین سوق دادند.

در این بین، قیمت تا مرز ۶۰۰۰۰ دلار کاهش یافت و آخرین افت آن روز شنبه اتفاق افتاد. همانطور که دیروز گزارش شد، پس از این ریزش قیمت، شرایط اندکی بهبود یافت و قیمت در حدود ۶۲۰۰۰ دلار تثبیت شد.

از آن زمان تاکنون، وضعیت بسیار تغییر کرده است. بیت کوین رشد قابل توجهی را ثبت کرد و تنها در عرض چند ساعت بیش از ۴۰۰۰ دلار به ارزش خود افزود، به طوری که قیمت به ۶۶۴۰۰ دلار رسید که بالاترین سطح قیمت طی سه هفته گذشته بود.

اکنون بیت کوین بالاتر از تراز ۶۶ هزار دلار ایستاده است و تنها چند درصد با آخرین رکورد ثبت شده خود فاصله دارد. ارزش بازار آن به ۱.۲۵۰ تریلیون دلار افزایش یافته است و چیرگی آن بر آلتکوین ها تقریباً ۱٪ بیشتر شده و به ۴۳.۵٪ رسیده است.

رکوردهای جدید اتریوم و اوالانچ

در حالی که BTC هنوز رکورد جدیدی را ثبت نکرده است، اتریوم موفق به انجام این کار شد. دومین ارز رزمنگاری شده بزرگ بازار که مانند رهبر خود چند روز گذشته راکد مانده بود، امروز با پیروی از حرکت افزایشی بیت کوین توانست رکورد جدید را در تراز ۴۸۰۰ دلار رقم بزند. علیرغم اندک کاهشی که از آن زمان شاهد بوده ایم، ETH همچنان ۴.۵ درصد رشد در تایم فریم روزانه را نشان می دهد.

سولانا، پولکادات و ترا امروز به رنگ قرمز دیده می شوند، بایننس کوین هم در ۲۴ ساعت گذشته ۳.۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است. BNB از ابتدای هفته در میان بهترین بازیکنان بازار جا داشته است و در مقیاس ۷ روزه، ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

سایر ارزهای بزرگ بازار مثل Cardano (3٪)، Ripple (8٪)، Dogecoin (9٪) و Chainlink (4.5٪)  همگی رشد قابل توجهی را شاهد بوده اند. هرچند اوالانچ با افزایش ۱۱.۵ درصدی مهم‌ترین برنده در میان ارزهای بزرگ به شمار می رود. در نتیجه این تغییر، AVAX نیز موفق شد رکورد جدیدی را در تراز قیمت ۹۵ دلار ثبت کند.

بازار14 1 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها ( 17 آبان)

نوسانات بیشتر مثل همیشه در ارزهای کوچکتر ازجمله Kadena (19%)، OKB (15%)، CRO (14%)، KuCoin Token (12%)، Loopring (11%)، ICP (10%) و Bitcoin Gold (10%) مشهود است.

ناگفته نماند که طبق اعلام وبسایت تحلیل داده CoinGecko، ارزش بازار ارزهای دیجیتال برای اولین بار به مرز ۳ تریلیون دلار رسید.

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7733

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.