۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:10

در میان شایعات پذیرش بیت کوین، وزیر زیمبابوه به CBDC علاقه نشان می دهد

01:28۰

وزیر اطلاعات زیمباوه شایعات جاری در مورد پذیرش ارزهای دیجیتال و بیت کوین (BTC) را رد کرد. در عوض، وزیر مونیکا موتسوانگوا(Monica Mutsvangwa) توضیح داد که دولت زیمباوه مشتاق آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.
شایعه در مورد پذیرش رمزارز زیمباوه بر اساس گزارش‌های متعدد به نقل از چارلز ووکوت(Charles Wekwete)، دبیر دائمی دفتر رئیس‌جمهور، ایجاد شد که گفته بود دولت در حال مذاکره با مشاغل بخش خصوصی برای کمک به معرفی ارزهای دیجیتال در این کشور است.
تنها یک روز پس از این گزارش ها، موتسوانگوا در جلسه توجیهی کابینه شرکت کرد تا ادعاهای ادامه پذیرش کریپتو را رد کند:

«دولت می‌خواهد به ملت این اطمینان را بدهد که آنطور که در برخی از بخش‌های رسانه‌ها گزارش شده است، ارز دیگری را در اقتصاد معرفی نمی‌کند. واحد پول محلی ما دلار زیمبابوه (ZW$) است و نه ارز دیجیتال.
علاوه بر این، وزیر تصریح کرد که دولت زیمبابوه با مطالعه «CBDC در مقابل ارزهای دیجیتال، بیت کوین یا هر شکلی از مشتقات، راه کشورهای دیگر را دنبال می‌کند».
توجه به این نکته مهم است که CBDC ها توکن های دیجیتالی هستند که توسط بانک مرکزی دولت صادر می شوند. اگر توکن‌های دیجیتال در زیمبابوه راه‌اندازی شوند، با دلار زیمبابوه مرتبط می‌شوند و ارزش پولی ارز محلی را در زمان واقعی خواهند داشت.
دولت‌ها در سراسر جهان در حال آزمایش CBDC‌های خرد و عمده‌ هستند تا جایگزین‌های پرداخت بین‌مرزی ارزان‌تری پیدا کنند و در عین حال توانایی خود را برای ردیابی تراکنش‌ها برای جلوگیری از پولشویی و سایر فعالیت‌های متقلبانه افزایش دهند.

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7853

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.