۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:28

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۸/۲۰

03:00۰

قیمت بیت کوین نتوانست بالاتر از منطقه مقاومت ۶۶۰۰۰ دلاری به اندازه کافی شتاب بگیرد. در نتیجه، شاهد یک واکنش نزولی زیر حمایت ۶۵۵۰۰ دلاری بود.

به این ترتیب، قیمت زیر حمایت ۶۵۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ شکسته شد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD یک شکست قیمت پایین تر از یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۶۶۵۰۰ دلار وجود داشت.

در ادامه این حرکت ریزشی، قیمت به زیر سطح حمایتی ۶۵۰۰۰ دلار رسید و تا مرز ۶۳۰۰۰ دلار کاهش یافت. پایین ترین سطح قیمت نزدیک به ۶۲۷۰۰ دلار تشکیل شده و اکنون در حال تحکیم است. بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت کاهشی اخیر سقف نوسانی ۶۸۹۹۱ دلار به کف قیمت ۶۲۷۰۰ دلار شاهد یک موج بهبود هستیم.

نمودار بیت کوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 20 آبان

در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۶۴۸۰۰ دلار قرار دارد. اولین مقاومت اصلی هم نزدیک به سطح ۶۵۰۰۰ دلار و SMA-100 ساعتی مانع حرکت این ارز می شود. در حال حاضر، مقاومت اصلی در نزدیکی سطح ۶۵۸۰۰ دلار در حال شکل گیری است که در واقع در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۶۸۹۹۱ دلار به ۶۲۷۰۰ دلار قرار دارد. شکست قیمت بالاتر از مقاومت ۶۵۸۰۰ دلاری می تواند راه را برای آغاز یک روند افزایشی تازه باز کند. در چنین حالتی، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۶۷۵۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار خواهد گرفت.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۶۵۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، می تواند اصلاح نزولی خود را ادامه دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۶۳۵۰۰ دلار می باشد.

حمایت های مهم بعدی به ترتیب نزدیک به سطح ۶۳۰۰۰ و ۶۲۵۰۰ دلار و در حال شکل گیری است. در صورت شکست این سطوح حمایتی، بیت کوین نخواهد توانست منطقه حمایتی بالای  ۶۲۰۰۰ دلار را بیش از این حفظ کرده و با سقوط بیشتری روبرو می شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی:  ۶۳۵۰۰ و ۶۲۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی:   ۶۵۰۰۰ و ۶۵۸۰۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7867

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.