۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 01:06

نگاهی کلی به وضعیت بازار رمزارزها ۱۴۰۰/۰۸/۲۰

03:00۰

جهش ۲۴ ساعته بیت کوین

همین چند روز پیش، زمانی که بیت کوین در محدوده ۶۰۰۰۰ دلار گیر کرده بود، چشم انداز آتی این ارز دیجیتال آرام به نظر می رسید. با این حال، بازار در روزهای بعد بار دیگر ماهیت پرنوسان خود را یادآور شد.

بیت کوین شروع به حرکت کرد و ظرف یک ساعت ۴۰۰۰ دلار رشد نمود و به بالاترین سطح تاریخی خود در حدود ۶۷۰۰۰ دلار نزدیک شد. پس از ریجکت شدن کوتاه قیمت، BTC دوباره با یک جهش تازه رکورد دیگری را در تراز قیمت ۶۸۶۰۰ دلار ثبت کرد.

تنها یک روز بعد، این ارز رمزپایه پیشرو به حرکت رو به بالای خود ادامه داد و با رسم یک رکورد جدید در حدود ۶۹۰۰۰ دلار عملکرد چشمگیر خود را به بالاترین سطح رساند. در همین حال که جامعه برای رسیدن به ۷۰۰۰۰ دلار آماده می شد، وضعیت یک بار دیگر تغییر کرد.

در عرض چند ساعت، ارزش بیت کوین بیش از ۶۰۰۰ دلار کاهش یافت و به زیر ۶۳۰۰۰ دلار رسید که منجر به ضرر و لیکوئید شدن چند میلیون دلار از پوزیشن های معامله گران اهرمی شد.

در حال حاضر، این دارایی کمی بهبود یافته و بالای ۶۵۰۰۰ دلار ایستاده است. ارزش بازار آن ۱.۲ تریلیون دلار و چیرگی آن بر آلتکوین ها ۴۳ درصد است.

پیروی آلتکوین ها

همانطور که معمولاً همزمان با افزایش نوسانات بیت‌کوین شاهد هستیم، اکثر کوین‌های جایگزین از این مسیر پیروی می‌کنند. دیروز اتریوم قبل از اینکه طی چند ساعت بیش از ۵۰۰ دلار سقوط کرده و به پایین ترین سطح هفتگی خود در حدود ۴۴۵۰ دلار برسد، رکورد جدیدی را نزدیک به ۴۹۰۰ دلار ترسیم کرد. ETH نیز پس از این افت واکنش خوبی نشان داد و اکنون بالای ۴۷۰۰ دلار است.

در مقیاس ۲۴ ساعته، بیشتر آلتکوین ها قرمزپوش هستند. از آن جمله می توان به Binance Coin (-1.5%), Cardano (-3.5%), Polkadot (-5%), Dogecoin (-4%), Shiba Inu (5%) و Avalanche (-3.3%) اشاره کرد.

بازار20 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (20 آبان)

سولانا، ریپل، ترا و لایت کوین امروز اندکی به رنگ سبز درآمده اند، در حالی که چین لینک با ۶.۵٪ افزایش در تایم فریم روزانه به ۳۷ دلار رسیده است.

آلتکوین های کوچکتری مثل IoTeX (42%), Mina (24%), Kadena (18%), Helium (14%) و Zcash (11%).دستاوردهای به مراتب بیشتری داشته اند.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال که تا دیروز بیش از ۱۲۰ میلیارد از دست داده بود، اکنون بار دیگر به بیش از ۳ تریلیون دلار رسیده است.

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7890

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.