۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:04

ارزش گذاری صرافی بایننس تا ۳۰۰ میلیارد دلار

02:34۰

به گفته مدیران سابق بایننس(Binance)، که در گزارشی که روز پنجشنبه توسط وال استریت ژورنال منتشر شد، این صرافی ارزهای دیجیتال اگر یک شرکت سهامی عام بود، احتمالاً حدود ۳۰۰ میلیارد دلار ارزش داشت.

در چنین ارزش‌گذاری شگفت‌انگیزی، این شرکت بزرگ رمزارز، بزرگ‌تر از والت دیزنی(Walt Disney)، اکسون موبیل(Exxon Mobil) و نایک(Nike) خواهد بود. علاوه بر این، بایننس توانست در کمتر از چهار سال به چنین اعداد شگفت انگیزی دست یابد.

این همچنین باعث می شود که مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شود. زیرا او بزرگترین سهم را در شرکت دارد.

کوین بیس(Coinbase)، برترین صرافی رمزارز ایالات متحده که در سال ۲۰۱۱(۱۳۹۰) راه اندازی شد، در حال حاضر ۷۰ میلیارد دلار ارزش دارد. در ماه آوریل(فروردین) با سر و صدای زیادی در نزدک عمومی شد.

به گفته ژائو، Binance.US، یک شرکت تابعه آمریکایی از صرافی مادر، ممکن است در سال ۲۰۲۴ (۱۴۰۳) عمومی شود.

در حال حاضر، این صرافی در حال کار بر روی افزایش سرمایه و اضافه کردن اعضای جدید هیئت مدیره است.

در اوایل سال جاری(زمستان ۱۳۹۹)، بایننس با هجوم نظارتی جهانی مواجه شد که آن را مجبور کرد با کاهش لوریج و معرفی اجباری تأیید حساب، رویکردی فعالانه برای انطباق، اتخاذ کند. مشکلات حقوقی صرافی به همین جا ختم نمی‌شود و طبق گزارش‌ها، چندین آژانس فدرال ایالات متحده در حال بررسی عملیات این شرکت هستند.

بایننس علی رغم مخالفت های نظارتی، همچنان از نظر حجم معاملات اسپات، پیشتاز است. ژائو می‌گوید که می‌خواهد رقبا بزرگ‌تر شوند تا فشار وارده بر صرافی اش در میان تقاضای زیاد کاربران کاهش یابد:

ما می‌خواهیم صرافی‌های دیگر کمی بزرگ‌تر باشند تا بتوانیم بار را بین کاربران تقسیم کنیم.

در ۱۱ اکتبر(۱۹ مهر)، صرافی تنها در یک روز، ۱۰۰ میلیارد دلار حجم مبادلات داشت.

 

منبع
u.today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=7910

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.