۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:51
poof

ناپدید شدن ناگهانی وبسایت بازار NFT تزوس!

03:39۰

روز پنجشنبه، وبسایت بازار NFT تزوس (Tezos)، “Hic et Nunc” ناگهان بدون هیچ توضیحی ناپدید شد. تنها سرنخ، بروزرسانی بیو در توییتر Hic et Nunc بود که به سادگی نوشته بود “قطع شد”.

اندکی پس از ناپدید شدن Hic et Nunc، صفحه توییتر آن با ارسال توییت قرارداد هوشمند بازار، آخرین خداحافظی را با جامعه داشت. خارج از فعالیت Hic et Nunc در توییتر، هیچ توضیح رسمی برای ناپدید شدن ناگهانی آن ارائه نشد، اگرچه حدس و گمان ها زیاد است. به گفته هنرمند رمزارز MrRudeManners، توسعه‌دهنده Hic et Nunc،  “ممکن است به دلیل پیام‌های منفی که دریافت می‌کرد، این تصمیم را گرفته باشد.”

علی رغم ناپدید شدن کامل بخش جلویی بازار، قراردادهای هوشمند برای NFT هایی که در لیست ذکر شده اند، که البته تغییر ناپذیر هستند و NFT ها اکنون در objkt.com قابل مشاهده می باشند. Hic et Nunc در ماه مارس (اسفند۱۳۹۹) سال جاری راه اندازی شد و تا ماه می (اردیبهشت)، بر اساس تعداد کاربران فعال روزانه، از OpenSea به عنوان بزرگترین پلتفرم NFT پیشی گرفت.

در ماه گذشته، Hic et Nunc حدود ۳۰۰۰۰ کیف پول فعال منحصر به فرد داشت که بیش از دو برابر تعداد کیف پول های فعال در بزرگترین بازار فعلی NFT تزوس، Objkt است. با این حال Opensea بر هر دو غلبه کرد و در ماه گذشته ۲۵۰۰۰۰ کیف پول فعال داشت. بازار Hic et Nunc که بر روی بلاک چین منبع باز اثبات سهام Tezos ساخته شده است، دارای هزینه های استخراج بسیار ارزان تر و بازده انرژی بسیار بالاتر (با ضریب دو میلیون، طبق گفته شرکت) نسبت به اتریوم است.

اولین افرادی که از بازارهای اتریوم به Hic et Nunc مهاجرت کردند هنرمندان هوش مصنوعی مانند “Joanie Lemercier” فرانسوی و “Memo Akten” از ترکیه بودند. هر دو به قدرت محاسباتی زیادی برای تولید کار خود متکی هستند و هر دو از نگرانی های محیطی به عنوان عامل اصلی تصمیم خود برای کنار گذاشتن اتریوم یاد کردند. بنابراین امروز، در حالی که ما در سوگ از دست دادن ناگهانی Hic et Nunc هستیم، مهم است که به یاد داشته باشیم که انرژی پاک تر و ارزان تر آن همچنان پابرجاست. هنگامی که اتریوم به نسخه ۲.۰ ارتقاء یابد، شبکه، ردپای کربن بسیار سبزتر و کارمزد تراکنش های کمتری خواهد داشت. در همین حال، سولانا در حال پیشرفت است  و از ویژگی های فوق برخوردار است.

بنابراین در حالی که یک پروژه متوقف می شود، چند پروژه دیگر شروع به کار می کنند. چیزهای کمی می تواند موج کریپتوهای آگاه به محیط زیست را متوقف کند. این یک چیز شتابزده به نام پیشرفت می باشد.

منبع
decrypt.co
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8046

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.