۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:31

نگاهی کلی به وضعیت بازار رمزارزها ۱۴۰۰/۰۸/۲۶

03:23۰

بیت کوین زیر ۶۰ هزار دلار

دقیقا یک هفته پیش، روز ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) ارز دیجیتال اول بازار در مسیری افزایشی قرار داشت و حتی به رکورد جدید ۶۹۰۰۰ دلار رسید. ولی همانطور که قبلاً هم بارها دیده ایم، در طول هفت روز بازار ارزهای دیجیتال می تواند به طور کلی تغییر کند.

این دارایی به جای به چالش کشیدن منطقه ۷۰۰۰۰ دلاری، مسیری معکوس را در پیش گرفت و در عرض چند ساعت چندین هزار دلار کاهش یافت؛ برای مدت کوتاهی در حدود ۶۵۰۰۰ دلار آرام گرفت و حتی روز دوشنبه به بالای ۶۶۰۰۰ دلار رسید، اما این جهش عمر کوتاهی داشت.

همانطور که دیروز گزارش کردیم، بیت کوین تا مرز ۶۰۰۰۰ دلار سقوط کرد و به این ترتیب، در یک روز ۶۰۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داد. از آن زمان، وضعیت حتی بدتر هم شد و این ارز دیجیتال برای اولین بار از ۲۸ اکتبر (۶ آبان) تا حدود ۶۰۰۰۰ دلار سقوط کرد.

قبل از بازیابی چند صد دلاری، BTC با کف قیمت ۵۸۶۰۰ دلار (در Bitstamp) معامله شد. هرچند در حال حاضر هم هنوز زیر  ۶۰۰۰۰ دلار ایستاده است و ارزش بازار آن تا ۱.۱۲۰ تریلیون دلار کاهش یافته است.

آلتکوین ها هنوز غرق در خون هستند

کوین های جایگزین نیز طی چند روز گذشته متحمل ضرر شده اند. اتریوم از دیروز ۳.۵ درصد دیگر کاهش یافته و اکنون با قیمتی زیر ۴۲۰۰ دلار معامله می شود. یک هفته پیش، دومین رمزارز بزرگ بازار، رکورد جدید خود را در نزدیکی ۴۹۰۰ دلار ثبت کرد، اما از آن زمان تاکنون بیش از ۷۰۰ دلار کاهش یافته است.

بایننس کوین نیز در بحبوحه راه اندازی پروژه های جدید بر بستر پلتفرم اصلی خود، در حال افزایش بود. این توکن به بالاترین سطح شش ماهه اخیر یعنی بالای ۶۵۰ دلار رسید. اما اکنون پس از کاهش ۸.۵ درصدی دیگر ، BNB تا ۵۶۰ دلار کاهش یافته است.

بازار26 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (26 آبان)

سولانا، کاردانو، پولکادات، شیبااینو، لایت کوین، ریپل و دوج کوین نیز همچنان قرمزپوش هستند. در مقابل، دو رمزارز اوالانچ و Crypto.Com تنها دو ارزی هستند که در بین آلتکوین های بزرگ بازار امروز به رنگ سبز دیده می شوند. AVAX با ۶ درصد افزایش به ۹۶ دلار رسیده است، در حالی که افزایش ۶.۵ درصدی CRO ، آن را به ۰.۴۵ دلار رسانده است.

در بین رمزارزهای کوچکتر، Sandbox و IOTA در ۲۴ ساعت گذشته افزایش اندکی را به ثبت رسانده اند؛ به این ترتیب، SAND با قیمت ۳.۳ دلار و IOTA نزدیک به ۱.۴ دلار معامله می شود.

با این حال، آلتکوین هایی مثل UMA (-16%), Livepeer (-15%), KuCoin Token (-13%), Zcash (-12%), PancakeSwap (-12%), ICON (-11%) و VeChain (-10%) عمیقاً به رنگ قرمز درآمده اند.

درنهایت، ارزش بازار کریپتو بار دیگر با ۱۰۰ میلیارد دلار کاهش به ۲.۷ تریلیون دلار رسیده است.

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8207

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.