۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:52

السالوادور از افتتاح شهر بیت کوین با پشتیبانی ۱ میلیارد دلار اوراق قرضه بیت کوین خبر داد

02:00۰

السالوادور همچنان در زمینه پذیرش بیت کوین (BTC) در میان سایر کشورها پیشگام است. در تازه ترین اقدام، رئیس جمهور این کشور، نجیب ابوکیله از راه اندازی شهر بیت کوین خبر داده است که در ابتدا با یک میلیارد دلار اوراق قرضه بیت کوین تامین مالی خواهد شد.

این ابتکار اولین بار توسط ابوکیله در کنفرانس هفته بیت کوین در السالوادور اعلام شد که به مناسبت پذیرش جریان اصلی بیت کوین در این کشور و افزایش مشارکت شهروندان برگزار شد. السالوادور برای پیشبرد اهداف خود در بازار بیت کوین با دو شرکت بزرگ رمزنگاری Blockstream و Bitfinex  قرارداد همکاری منعقد کرده است.

بر اساس گزارش Blockstream، این کشور قرار است اوراق قرضه موسوم به اوراق قرضه بیت کوین را با هدف «تسریع در فرایند پذیرش گسترده بیت کوین  (hyperbitcoinization) و ایجاد یک سیستم مالی جدید مبتنی بر بیت کوین» منتشر کند. انتشار این اوراق قرضه می تواند از طریق شبکه Liquid Blockstream صورت گیرد. درآمد حاصل از انتشار اوراق قرضه می تواند از توسعه استخراج بیت کوین به وسیله انرژی زمین گرمایی حاصل از آتش‌فشان‌ها حمایت کند.

در این کنفرانس، سامسون مائو (Samson Mao)، افسر ارشد امنیت Blockstream، با بررسی و امکان سنجی منابع ۱ میلیارد دلاری اوراق قرضه بیت کوین گفت این اوراق قرضه بیت کوین، برای یک دوره پنج ساله بلوکه می شوند و عملاً سرمایه سرمایه گذاری شده را از گردش جهانی خارج می کند. علاوه بر این، این کارآفرین توضیح داد که چگونه افزایش ۱۰ برابری طرح های ابتکاری مشابه از سایر کشورها در نهایت نیمی از ۲۱ میلیون سرمایه بازار بیت کوین را از چرخه خارج می کند.

Blockstream در یک پست وبلاگی گفته است که :

فکر می کنیم پیشنهاد صدور اوراق قرضه برای طیف گسترده ای از سرمایه گذاران، از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال گرفته تا افرادی که به دنبال سود هستند و هودل کنندگان و حتی مردم عادی جذاب خواهد بود.

السالوادور که در اوایل سال جاری بیت کوین را به عنوان پول قانونی در این کشور پذیرفت، قرار است اولین مجوز رمزنگاری خود را به شرکت مادر بیتفینکس  (Bitfinex) اعطا کند.

 

منبع
theblockcrypto
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8314

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.