۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 22:18

افزایش ۲۰ درصدی قیمت زی کش (ZEC) بعد از خبر انتقال به مکانیزم اثبات سهام

01:08۰

شرکت Electric Coin، سازمان پشتیبان کوین حریم خصوصی زی کش (Zcash)، اخیراً نقشه راه رسمی خود برای سه سال آینده را ترسیم کرده است. در عرض چند ساعت پس از انتشار این خبر، قیمت Zcash از ۱۴۷ دلار به ۱۸۹ دلار افزایش یافت که ۲۸.۶ درصد افزایش را نشان می داد.

این سازمان متمرکز بر حفظ حریم خصوصی در یک پست وبلاگی اعلام کرد که قبل از اینکه Zcash را از مکانیزم اجماع اثبات کار به مدل اثبات سهام سازگارتر با محیط زیست منتقل کند، کیف پول رسمی ECC را در سال ۲۰۲۲ روانه بازار خواهد کرد.

زی کش و رقیب اصلی آن، یعنی مونرو، نمونه‌هایی از کوین‌های حریم خصوصی هستند. آنها با استفاده از تکنیک های رمزنگاری، اطلاعات شناسایی مانند آدرس ها و مبالغ تراکنش را از دید همه پنهان می کنند.

زی کش روز ۲۸ اکتبر ۲۰۱۶ (۷ آبان ۹۵)، دو سال پس از مونرو، راه اندازی شد. این ارز در ابتدا بر اساس کدهای بیت کوین ساخته شد؛ عرضه آن هم مانند بیت کوین، به ۲۱ میلیون کوین محدود شده است. امروز Zcash دارای ارزش بازاری در حدود ۲.۳ میلیارد دلار است که حدود ۲ میلیارد دلار کمتر از مونرو می باشد.

یک روز پس از عرضه، Zcash به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی ۵۹۴۱ دلار رسید، اگرچه از آن زمان قیمت آن به طور مستمر در حال کاهش بوده است. روز اول جولای ۲۰۱۸ (۱۰ تیر ۹۷) به ۸۸۰ دلار رسید، اما دو سال بعد را زیر ۱۰۰ دلار معامله شده است.

امسال دوباره وضعیت اندکی بهتر شده است. در اواسط فوریه (اواخر بهمن)، قیمت Zcash به ۱۸۰ دلار رسید و از آن زمان تاکنون به زیر ۱۰۰ دلار سقوط نکرده است. اخبار نقشه راه جدید ECC باعث شد که قیمت این ارز در آخر هفته بار دیگر افزایش یابد.

انتقال به اثبات سهام، ردپای کربن زی کش را کاهش داده و امیدوار است فشار نزولی بر قیمت Zcash را نیز کمتر کند.  آخرین بخش از نقشه راه ECC بر افزایش قابلیت همکاری متمرکز شده است. همانطور که این شرکت انتقال به مدل اثبات سهام را تکمیل می کند، فرصت های جدیدی برای قابلیت همکاری های متقابل بین زنجیره ای ایجاد خواهد شد.

منبع
Decrypt.co
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8336

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.