۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:53

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۹/۰۱

03:009۰

بیت کوین تلاش کرد تا قیمت خود را بالاتر از منطقه مقاومت ۵۸۵۰۰ دلاری بهبود بخشد. در نتیجه این حرکت، قیمت به بالای منطقه ۶۰۰۰۰ دلاری صعود کرد، اما این حرکت با هیچ موج صعودی ذنبال نشد.

در نتیجه، قیمت بار دیگر شروع به کاهش نموده و به زیر سطح ۵۹۲۰۰ دلار رسید. با ادامه این افت قیمت، بیت کوین به زیر منطقه حمایت ۵۸۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) کشانده شد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، شاهد شکست قیمت به زیر یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۵۹۲۰۰ دلار بودیم.

پس از آن، بیت کوین با قیمتی زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% موج صعودی کف نوسانی ۵۵۶۷۴ دلار به سقف قیمت ۶۰۰۵۰ دلار معامله شد. در حال حاضر، این ارز پایین تر از تراز ۵۸۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ در حال ترید شدن است.

نمودار بیتکوین 7 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 1 آذر

اولین حمایت بلافاصله در سطح ۵۷۳۵۰ دلار به کمک BTC می آید که در واقع در نزدیکی سطح فیبوی اسلاحی ۶۱.۸% موج صعودی ۵۵۶۷۴ دلار به ۶۰۰۵۰ دلار واقع است. اولین حمایت اصلی اکنون نزدیک به سطح ۵۶۵۰۰ دلار در حال شکل گیری است. سقوط نزولی قیمت تا زیر تراز ۵۶۵۰۰ دلار می تواند با افت بیشتر آن همراه گردد.

حمایت اصلی نزدیک به سطوح ۵۵۵۰۰ دلار و ۵۵۰۰۰ دلار قرار دارد. در صورت از دست رفتن این دو سطح مهم، روند نزولی شتاب گرفته و زمینه برای حرکت به سمت منطقه حمایتی ۵۲۰۰۰ دلاری در کوتاه مدت مهیا می شود.

از آن سو، اگر بیت کوین بالاتر از حمایت ۵۶۵۰۰ دلاری باقی بماند، می تواند حرکت افزایشی جدیدی را آغاز کند. در این مسیر صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۵۸۰۰۰ دلار سر راه گاوها قرار می گیرد.

بعد از این سطح، اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۵۸۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) می باشد. مقاومت بعدی هم نزدیک تراز ۵۹۲۰۰ دلار است و بالاتر از آن، احتمال حرکت به سمت سطح ۶۰۰۰۰ دلار افزایش می یابد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را به سطح ۶۱۲۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون در منطقه نزولی در حال شتاب گرفتن است.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۵۶۵۰۰ و ۵۵۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۵۸۵۰۰ ، ۵۹۲۰۰ و ۶۰۰۰۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8373

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.