۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:49

تحلیل کاردانو ۱۴۰۰/۰۹/۰۱

03:27۰

حدود یک ماه است که کاردانو در یک کانال نزولی معامله شده است. این درحالی است که شکست قیمت در مقاومت ۲.۳۷ دلاری بارها ریجکت شده است. در حال حاضر، ADA که خط میانی الگوی خود را به چالش می‌کشد، برای ثبت یک رکورد تازه در خط روند بالایی کانال، باید میانگین متحرک ساده ۲۰ را پشت سر بگذارد.

با این حال، وضعیت RSI و اسیلاتور Awesome ، کاردانو را برای یک هفته نه چندان مطلوب دیگر آماده می کند. یعنی خرس‌ها احتمالاً قیمت را زیر سطح فیبوناچی ۷۸.۶% محدود می کنند. در زمان نگارش این مطلب، ADA با ۲.۷۵ درصد کاهش در ۲۴ ساعت گذشته، با قیمت ۱.۸۷ دلار در حال ترید شدن است.

اگرچه به نظر می رسد که ADA موفق به شکست کانال نزولی مذکور نشده است، اما قیمت برای لمس یک سقف دیگر در خط روند بالایی کانال، باید از چند مانع اصلی عبور کند. در مرحله اول، قیمت روزانه ADA باید بالای میانگین متحرک ساده ۲۰۰( خط سبز) و سطح طلایی فیبوناچی ۶۱.۸٪ بسته شود. هنگامی که دو میانگین متحرک ۲۰-SMA (قرمز) و ۵۰-SMA (زرد) به ترتیب به قیمت های ۲.۰ و ۲.۰۸ دلار رسیدند، ADA به دنبال ثبت رکورد بعدی خود در حدود ۲.۱۵ دلار خواهد بود.

نمودار کاردانو - تحلیل تکنیکال کاردانو؛ دوشنبه 1 آذر

از این مرحله به بعد، اگر اندیکاتورها در موقعیت‌های نزولی باقی بمانند، احتمال شکست قیمت بالای فیبوناچی ۷۸.۶% بسیار کم خواهد بود. حتی اگر موج ناگهانی فشار خرید منجر به شکست قیمت بالاتر از تراز ۲.۴۷ دلار شود، برای حفظ سطوح بالاتر نیاز است اندیکاتور OBV با سطوح ثبت شده اوایل ماه سپتامبر (اواسط شهریور) مطابقت داشته باشد.

نزدیک به دو ماه است که دو اندیکاتور RSI و MACD روزانه زیر نیم خط مربوطه خود معامله می شوند. در طول این مدت، OBV نیز به طور پیوسته کاهش یافته است زیرا حجم فروش از حجم خرید بیشتر بوده است. برای این که کاردانو بتواند یک رالی تازه را آغاز کند، هر یک از این اندیکاتورها باید بالاتر از سطوح کلیدی خود بازیابی شوند. گفتنی است که با وجود اندکی بهبود، اندیکاتور OBV همچنان توسط یک خط روند با شیب صعودی که به عنوان یک مقاومت در مسیر ADA عمل می کند، محدود شده است.

با این اوصاف، معامله گران ADA نباید منتظر باشند با یک هفته صعودی روبرو شوند. اگر گاوها نتوانند بر ۲۰-SMA (قرمز) غلبه کنند، می توان انتظار داشت یک کف قیمت دیگر در خط روند پایینی کانال در حدود ۱.۷۱ دلار تاچ شود. اگر سطح فیبوناچی ۵۰% به دلیل فشار نزولی از دست برود، ADA در معرض شکست قرار خواهد گرفت. مناطق حمایتی ۱.۵۳ دلاری و ۱.۳۱ دلاری در چنین شرایطی در کانون توجه قرار می گیرند.

 

منبع
ambcrypto
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8379

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.