۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 16:57

استفاده Alfprotocol از منحنی های دلخواه در بلاک چین سولانا

03:00۰

پروتکل سولانا(Solana)، برای تامین نقدینگی و بهره‌وری از جمله یک نسخه مدرن از پروتکل بازارساز خودکار و یک بازار وجوه جداگانه برای تامین مالی کوتاه‌مدت فعالیت‌های صرافی، به آلف پروتکل (Alfprotocol) طراحی شده است.

این پروتکل، AlfMM و AAlf به کاربران سولانا، خدمات مالی غیرمتمرکز از جمله استقراض بیش از حد وثیقه و خدمات سنتی صرافی غیرمتمرکز ارائه می دهد. Alfprotocol امکان ارائه نقدینگی لوریج شده را فراهم می کند که توسط یکی از نمونه های پروتکل مدیریت می شود که با سولاریس (Solaris)، جت (Jet) و پروتکل های دیگر کار می کند.

فناوری منحنی های دلخواه(Arbitrary Curves)

Arbitrary Curves برای مدیریت تبدیل بین دارایی های دیجیتال مختلف در یک صرافی غیرمتمرکز یا پلت فرم مالی غیرمتمرکز طراحی شده است.

پروتکل‌های صرافی غیرمتمرکز در بلاک چین سولانا، حاوی استخرهای نقدینگی هستند که دو یا چند دارایی را در روابط ریاضی با یکدیگر در حین کار نشان می‌دهند.

چنین رابطه ای بین دارایی های مختلف، پتانسیل تخلیه نقدینگی را دارد. افزایش نوسانات می تواند منجر به از دست دادن نقدینگی برای دارایی های مختلف شود. تمام آن عوامل، باعث کاهش ارزش کل استخر نقدینگی می شود.

مفهوم منحنی های پویا که توسط Alfprotcol معرفی شده است، بخشی از پروتکل بازارسازی Altprotocol است که پیوند ریاضی بین دارایی های مختلف را تغییر می دهد که از اطلاعات یک اوراکل قیمت استفاده می کنند. روش محاسبه متفاوت، امکان تثبیت قیمت استخر را فراهم می کند که با قیمت بازار یکسان می ماند.

Alfprotocol، منحنی های دلخواه را روی بلاک چین Solana پیاده‌سازی می‌کند تا به طور موثر قیمت استخر را مدیریت کند. این روش جدید مدیریت استخر، نقدینگی بیشتری را به قیمت بازار تخصیص می دهد تا حداکثر و حداقل قیمت.

افزایش نقدینگی بازار با اتصال سرمایه‌گذاران کم‌ریسکی که نقدینگی را به پروتکل‌های وام ارائه می‌کنند، به دست می‌آید که به‌شدت توسط سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر و متمرکز بر پوزیشن های لوریج بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

Alfprotocol هنوز در حال توسعه است و گسترش بیشتر عملکرد آن هنوز منتشر نشده است. اطلاعات بیشتر در مورد آینده پروتکل و عملکرد گسترده تر در وایت پیپر در وب سایت پروژه، ارائه شده است.

 

منبع
u.today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8403

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.