۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:17

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۹/۰۴

03:0۰

بیت کوین موفق شد در محدوده ای بالاتر از منطقه حمایتی ۵۵۵۰۰ دلار باقی بماند. این ارز بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی قوی بالاتر از سطح ۵۵۵۰۰ دلار، تلاش می کند یک موج بازیابی مناسب را برای احیای قیمت آغاز کند.

در پی این حرکت اصلاحی، قیمت بالاتر از سطوح مقاومت ۵۶۵۰۰ و ۵۷۰۰۰ دلار شکسته شد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالای یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۵۷۱۰۰ دلار هم شکست قیمت دیده شد. پس از آن، این جفت حتی از سطح ۵۷۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ هم گذشت.

هرچند، BTC هنوز نتوانسته است بالای سطح ۵۸۰۰۰ دلار شتاب کافی را به دست آورد. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت روزانه در نزدیکی تراز ۵۸۲۲۲ دلار تشکیل شد و قیمت اکنون در حال تحکیم است.

نمودار بیتکوین 9 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 4 آذر

در حال حاضر، خرس‌ها قیمت را به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۵۵۹۰۹ دلار به ۵۸۲۲۲ دلار کشانده اند. اولین حمایت در روند نزولی قیمت، نزدیک به سطح ۵۷۰۰۰ دلار در حال شکل گیری است. گفتنی است که سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۵۵۹۰۹ دلار به ۵۸۲۲۲ دلار نیز نزدیک به تراز ۵۷۰۰۰ دلار قرار دارد.

پس از این حمایت، مانع بعدی نزدیک به سطح ۵۶۵۰۰ دلار می تواند از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند ولی در صورت از دست رفتن این حمایت، قیمت BTC می تواند کاهش خود را به سمت حمایت اصلی در تراز ۵۵۵۰۰ دلار از سر بگیرد.

از سوی دیگر، اگر بیت کوین بالاتر از حمایت ۵۶۵۰۰ دلاری باقی بماند، احتمالاً به رشد خود ادامه خواهد داد. در این روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۵۸۰۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار می گیرد.

مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۵۸۵۰۰ دلار می باشد. بسته شدن قیمت بالاتر از سطوح ۵۸۰۰۰ و ۵۸۵۰۰ دلار می تواند در کوتاه مدت منجر به افزایش مستمر آن شود. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۶۰۰۰۰ دلار قرار خواهد داشت.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت اصلی:  ۵۷۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۵۸۰۰۰ ، ۵۸۵۰۰ و ۶۰۰۰۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8489

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.