۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:09
royal

بازار موسیقی NFT رویال، ۵۵ میلیون دلار در سرمایه گذاری سری اول خود جمع آوری کرد!

01:44۰

پلتفرم موسیقی زنجیره ای رویال، سرمایه گذاری سری A را به رهبری “Andreessen Horowitz” اعلام کرده است. رویال به طرفداران اجازه می‌دهد حقوق موسیقی را از طریقNFT دریافت کنند. بنیانگذاران آن، “JD Ross” و “DJ Justin Blau” با نام هنری ۳LAU، در ۲۳ نوامبر اعلام کردند که بودجه ۵۵ میلیون دلاری سری A را پس از ۱۶ میلیون دلار دور اولیه در ماه آگوست ایجاد کرده اند. شرکت سرمایه گذاری “Andreessen Horowitz” یا “a16z” رهبری سری سرمایه گذاری را به عهده داشت.

افراد مشهور و هنرمندان جهانی مانند The Chainsmokers، Nas، Logic، Kygo، Stefflon Don، Joyner Lucas و Disclosure نیز از این پروژه حمایت کردند. رویال از این بودجه برای افزایش تیم خود و سرمایه گذاری در رشد هنرمندانی که برای این پلتفرم ثبت نام می کنند استفاده خواهد کرد.

مدیرعامل ۳LAU هدف اصلی رویال را با Cointelegraph به اشتراک گذاشت:

به طرفداران اجازه می دهد تا با استفاده از فناوری بلاک چین برای اعطای حقوق موسیقی و همسو کردن انگیزه‌ها بین طرفداران و هنرمندان، موسیقی را با هنرمندان مورد علاقه خود به اشتراک بگذارند. ما در حال شروع کار با گروهی از هنرمندان برای فروش اولیه خود هستیم، اما قصد داریم پلتفرم را برای هنرمندان بیشتری در آینده باز کنیم.

ماه گذشته، بلاو (Blau) میزان ۵۰ درصد از حق پخش آهنگ خود “Worst Case” را به ۳۳۳ طرفدار داد. هر زمان که آهنگ در Spotify، Apple Music یا سرویس استریم دیگری پخش شود، این طرفداران از طریق NFT ها حق امتیاز دریافت می کنند. طبق گفته Blau، این آهنگ به ارزش ضمنی بیش از ۶ میلیون دلار رسید و طرفداران نیمی از ارزش را در اختیار داشتند و توکن ها تنها در دو هفته اول بیش از ۶۰۰۰۰۰ دلار در حجم بازار ثانویه معامله شدند.

منبع
cointelegraph.com
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8647

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.