۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:07

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۹/۰۹

03:00۰

قیمت بیت کوین بالاتر از سطوح مقاومت ۵۵۰۰۰ و ۵۷۰۰۰ دلاری روند افزایشی تازه ای را آغاز کرد و بالاتر از تراز ۵۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

بیت کوین حتی مقاومت ۵۸۰۰۰ دلاری را شکست و با قیمتی نزدیک به سطح ۵۹۰۰۰ دلار معامله شد. پس از شکل گیری سقف قیمت در نزدیکی تراز ۵۸۸۹۰ دلار، این ارز به فاز اصلاح وارد شد. در پی این روند اصلاحی، قیمت پایین تر از سطح حمایت ۵۸۵۰۰ دلاری شکسته شد و تا زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۵۳۳۰۰ دلار به ۵۸۸۹۰ دلار کاهش یافت.

نمودار بیت کوین 2 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 9 آذر

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز یک مثلث انقباضی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۵۸۰۰۰ دلار شکل می گیرد. شکست قیمت بالای منطقه مقاومت ۵۸۰۰۰ دلاری می تواند مسیر حرکت به سمت سطوح بالاتر را هموار کند. مقاومت اصلی بعدی در این حالت، نزدیک به سطح ۵۸۵۰۰ دلار خواهد بود. هر گونه افزایش بیشتر ممکن است قیمت را به سطح روانی ۶۰۰۰۰ دلار برساند. در صورت بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۶۰۰۰۰ دلار، احتمال افزایش شتاب حرکت قیمت بیشتر می شود.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۵۸۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، یک روند نزولی جدید را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند ریزشی نزدیک به سطح ۵۶۲۰۰ دلار در حال شکل گیری است. این حمایت در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۵۳۳۰۰ دلار به ۵۸۸۹۰ دلار واقع است. هرگونه افت بیشتر ممکن است قیمت را به حمایت ۵۵۰۰۰ دلاری برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در نزدیکی سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی:  ۵۶۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۵۷۰۰۰ ، ۵۸۰۰۰ و ۵۸۵۰۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8697

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.