۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 00:54

کره جنوبی تصمیم دارد مالیات بر رمزارزها را تا سال ۲۰۲۳ به تعویق بیندازد

02:008۰

کره جنوبی قانون بحث برانگیز مالیات بر سود ارزهای دیجیتال را یک سال عقب انداخت. مجلس ملی کره جنوبی روز سه شنبه لایحه ای را برای عقب انداختن اجرای مالیات بر رمزارزها تا ژانویه ۲۰۲۳ (دی ۱۴۰۱) تصویب کرد. این لایحه پس از تصویب در جلسه عمومی، مالیات ۲۰ درصدی را بر سود ارزهای دیجیتال بیش از ۲/۵ میلیون (۲۲۵۳ دلار) در سال اعمال می کند.

مقررات مالیاتی کریپتو از زمان پیشنهاد خود بازبینی‌های متفاوتی داشته است، افراد زیادی هستند که معتقدند این مالیات به نفع این بخش است در حالی که دیگران آن را به عنوان یک بار سنگین برای این صنعت می‌دانند. در اوایل آوریل امسال (اواسط فروردین)، وزیر دارایی، هونگ نام کی (Hong Nam-ki) ادعا کرده بود که مالیات بر کریپتو اجتناب ناپذیر است و احتمال هرگونه تعویق را رد کرد.
کیم یونگ جین (Kim Young-jin)، رئیس کمیته فرعی مالیات معتقد است که اعمال مالیات بر بازار ارزهای دیجیتال بدون تعریف روشنی برای آن ایده خوبی نخواهد بود.

یک سیستم ناسازگار برای اعمال مالیات بدون مبنای روشن در مورد چگونگی تعریف قانونی ارزهای دیجیتال در سیستم ما وجود دارد … اما فقط در کره مالیات بر مقررات مقدم است.

کره جنوبی طی چند سال گذشته به عنوان یکی از کشورهای پیشرو از نظر مقررات ارزهای دیجیتال ظاهر شده است. این کشور اخیراً مقررات جدیدی را برای مبارزه با پولشویی (AML) اجرا کرده است که منجر به بستن صدها صرافی کوچک و متوسط ​​ارزهای دیجیتال شده است. مقررات جدید قوانین سختگیرانه KYC را اجرا کرده و هرگونه معاملات مخفیانه را ممنوع می کند. صرافی‌های رمزارزی ملزم به همکاری با بانک‌های محلی و ایجاد حساب‌های بانکی واقعی برای معامله‌گران بودند، که تنها چند صرافی بزرگ رمزارزی موفق شدند تا پایان ضرب‌الاجل در سپتامبر (شهریور) به آن دست یابند.

آیا مالیات بر رمزارزها برای اکوسیستم کریپتو خوب است یا بد؟
مالیات بر کریپتو این روزها به یکی از قوانین مورد بحث تبدیل شده است، جایی که برخی از کشورها مانند کره جنوبی قوانین مالیاتی جدیدی را برای آن تدوین کرده اند، در حالی که بسیاری از کشورها قصد دارند طبق قوانین موجود از آن مالیات بگیرند. به نظر نمی‌رسد افرادی با دیدگاه‌های آزادی خواهانه طرفدار هیچ شکلی از مالیات باشند، اما کارشناسان بازار معتقدند که این امر خوبی است زیرا بازار کریپتو را قانونی کرده و به رسمیت می‌شناسد.

بسیاری از کشورهای کوچک و توریست‌ محور حتی در حال برنامه‌ریزی برای معافیت مالیات کریپتو در نقاط خاص توریستی و ارائه تخفیف‌های مالیاتی به شرکت‌های ارز دیجیتال برای ایجاد تجارت خود هستند.

منبع
coingape
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8737

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.