۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:30

تحلیل اتریوم ۱۴۰۰/۰۹/۱۰

03:00۰

قیمت اتریوم بالاتر از تراز ۴۵۰۰ دلاری ثابت ماند و از آنجا روند صعودی جدیدی را آغاز کرد. اتر برای حرکت به سمت منطقه صعودی، از تراز ۴۶۰۰ دلار گذشت.

قیمت اتر بالاتر از سطح ۴۶۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ شکسته شد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD نیز بالاتر از یک کانال صعودی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۴۵۶۰ دلار شکست قیمت دیده شد.

این جفت ارز موفق شد به بالاترین قیمت خود طی چند هفته گذشته، یعنی بالاتر از سطح ۴۷۰۰ دلار صعود کند. سپس با سقف قیمت ۴۷۷۴ دلار معامله شد و در حال حاضر در مرحله اصلاح نزولی قرار دارد.

نمودار اتر - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهار شنبه 10 آذر

در صورت از سرگیری روند صعودی این ارز، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۴۷۷۵ دلار پیش روی گاوها قرار می گیرد. اولین مقاومت اصلی هم نزدیک به سطح ۴۸۰۰ دلار است. بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت های ۴۷۷۵ و ۴۸۰۰ دلاری می‌تواند آغازکننده یک روند افزایشی جدید در کوتاه مدت باشد. در چنین شرایطی، اتر می تواند تا سطح ۵۰۰۰ دلار افزایش یابد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند در کوتاه مدت قیمت را به سمت منطقه ۵۲۰۰ دلاری هدایت کند.

در مقابل، اگر اتر نتواند بالاتر از تراز ۴۸۰۰ دلار، روند صعودی مورد انتظار را آغاز کند، احتمالاً با یک اصلاح نزولی تازه مواجه می شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۶۷۵ دلار خواهد بود. در حال حاضر، اولین حمایت نزدیک به سطح ۴۵۵۰ دلار در حال شکل گیری است.

این حمایت در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۴۳۵۲ دلار به ۴۷۷۴ دلار قرار دارد. سقوط قیمت به زیر منطقه حمایتی ۴۵۵۰ دلاری می تواند با افت شدید همراه شود. در این حالت، قیمت احتمالاً به منطقه حمایتی ۴۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ ساعته باز خواهد گشت.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون به سمت سطح ۶۰ در حال اصلاح است.

حمایت  اصلی: ۴۵۵۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۷۷۵ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8744

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.