۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 22:44

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۹/۱۱

03:00۰

بیت کوین که موفق نشد از منطقه مقاومت ۵۸۵۰۰ دلاری بالاتر برود، به آرامی از آخرین سقف نوسانی ثبت شده خود در ۵۸۸۹۰ دلار در حال ریزش است. در نتیجه این حرکت، قیمت زیر تراز ۵۸۰۰۰ دلار شکسته شد و به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۵۳۳۰۰ دلار به ۵۸۸۹۰ دلار رسید.

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD زیر یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۵۷۲۰۰ دلار شکست قیمت دیده شد.

بیت کوین اکنون زیر ۵۷۰۰۰ دلار (۵۶۸۹۸ دلار در این لحظه) و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود. اولین مقاومت در صورت صعود قیمت نزدیک به سطح ۵۷۵۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار می گیرد. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۵۸۰۰۰ دلار است.

نمودار بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 11 آذر

مقاومت اصلی همچنان در نزدیکی تراز ۵۸۵۰۰ دلار قرار دارد و شکست این مقاومت می تواند مسیر رسیدن به سطوح بالاتر را هموار کند. پس از آن، مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۶۰۰۰۰ دلار می باشد. در صورت عبور از این سطح روانی قیمت می تواند به طور پیوسته افزایش یابد. در این حالت، مانع بعدی ممکن است نزدیک به سطح ۶۱۲۰۰ دلار از ادامه روند جلوگیری کند.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۵۸۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، احتمالاً یک روند نزولی جدید را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۵۶۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی در حال شکل گیری است.

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۵۶۰۰۰ دلار به کمک این ارز رمزنگاری شده پیشرو خواهد آمد که در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۵۳۳۰۰ دلار به ۵۸۸۹۰ دلار واقع است. شکست نزولی زیر حمایت ۵۶۰۰۰ دلاری می تواند قیمت را به ۵۵۵۰۰ دلار برساند. هرگونه افت بیشتر احتمالاً آغازگر سقوط تا ۵۲۰۰۰ دلار خواهد بود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی:  ۵۶۲۰۰ و ۵۶۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی:  ۵۸۰۰۰ ، ۵۸۵۰۰ و ۶۰۰۰۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=8773

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.